Foto: MovieStillsDB

Všimli ste si podobnosti medzi hrdinkami Rodu draka a Game of Thrones aj vy?

Prequel Rod draka mnoho fanúšikov od prvej časti porovnáva so seriálom Game of Thrones. A ich kritickým očiam sa nevyhli ani ústredné hrdinky – Rhaenyra a Daenerys. Napriek tomu, že medzi nimi môžeme nájsť množstvo spoločných znakov, je tu aj pár vecí, ktoré ich robí úplne inými. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Screenrant, herečka Milly Alcock, teda predstaviteľka Rhaenyry Targaryen, vysvetlila, ako sa jej postava líši od ľuďmi milovanej aj nenávidenej Daenerys Targaryen, ktorú stvárnila Emilia Clarke.

Daenerys z Game of ThronesFoto: MovieStillsDB

Je medzi nimi jeden veľký rozdiel

Ako Alcock uviedla, jedným z najväčších rozdielov medzi týmito dvoma postavami spočíva práve v prostredí a situácii, do akej sa narodili.

Kým Rhaenyra sa narodila do bohatstva, a po smrti mamy a jej novonarodeného súrodenca bola vyhlásená za dedičku trónu, Daenerys to mala od detstva oveľa náročnejšie. Nezažila pokojné detstvo a bola prinútená k sobášu len kvôli moci.

No majú aj veľa spoločného

Na druhej strane, medzi týmito dvoma postavami nájdeme aj množstvo paralel. Rod draka je príbehovo zasadený do obdobia približne 172 rokov pred narodením Daenerys a prináša niekoľko odkazov na túto hrdinku. A tým nemáme na mysli iba vizuálne črty.

Screenrant vysvetľuje, že jedným zo spoločných znakov je práve ich postavenie v rodine aj v spoločnosti, ktorej vládnu muži. Rhaenyra žije v ich pozadí a v mnohých prípadoch sa jej názor nepovažuje za dôležitý. Tieto situácie veľmi dobre poznala aj Daenerys.

Rhaenyra z Rodu draka Foto: MovieStillsDB

Inteligencia aj svojskú puto s drakmi

Obe postavy sú navyše mimoriadne inteligentné a ako sme sa už mali možnosť v prvých častiach Rodu draka aj presvedčiť, dokážu vziať situáciu do vlastných rúk a vyriešiť ju po svojom. Navyše hovoria viacerými jazykmi a poznajú históriu svojich predkov.

Ďalším spoločným znakom medzi Rhaenyrou a Daenerys je ich láska k drakom. Daenerys ich nazýva svojimi deťmi a Rhaenyra si uvedomuje, že práve vďaka nim je ich rod taký silný a výnimočný, akým je. S drakmi majú navyše obe špecifický vzťah a v neposlednom rade obe bojujú za získanie autority a uznania.

Zatiaľ sme mali možnosť vidieť štyri z desiatich častí z prvej série seriálu Rod draka a všetko nasvedčuje tomu, že Rhaenyrina cesta na Železný trón nebude vôbec jednoduchá. A to môže byť ďalšou spoločnou vecou, ktorú s Daenerys bude mať.

Najnovšie články