Foto: Pixabay

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú.

Zadanie:

Detektív spí vo svojej jednolôžkovej izbe v hoteli. Uprostred noci počuje klopanie na dvere, a tak sa ide otvoriť dvere. Tam stojí muž, ktorý detektívovi vraví: „Prepáčte pane, myslel som si, že je to moja izba, dovidenia“. Detektív zavrie dvere a okamžite ide k telefónu a oznamuje recepcii aby zavolali políciu, lebo po hoteli chodí zlodej.

Prečo si detektív myslí, že muž je zlodej? 

Pixabay

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 

Správne riešenie:

Muž sa prezradil sám. Povedal detektívovi, že sa domnieval, že klope na svoju izbu. V takom prípade by ale musel mať od izby kľúč a nemal by dôvod klopať. Navyše izba je jednolôžková, čím sa vylučuje možnosť, že by muž klopal na dvere s tým, že druhá osoba, s ktorou by bol na izbe, by mu otvorila.

Páčila sa vám dnešná hádanka? Podeľte sa o ňu so svojimi priateľmi a známymi, nech sa trošku potrápia aj oni.

Pozrite si aj ďalšie naše logické úlohy a hádanky, nájdete ich práve na tomto odkaze

Príbehy

0
Komentovať (0)