Foto: twitter.com

No povedzte, koho by to napadlo fotiť sa s odisteným granátom? Mladý Sasha chcel mať geniálnu profilovku. To sa mu však stalo osudným.

Darwinova cena je ironické ocenenie pre ľudí, ktorí sa zaslúžili o zlepšenie ľudského genofondu tým, že sa z neho sami odstránili hlúpym spôsobom. Tento rok je horúcim kandidátom 26-ročný Rus, Alexander „Saša“ Chechik, ktorý sa odobral na druhý svet len pred pár hodinami. A bohužiaľ naozaj neštandardne. Fotil sa s odisteným granátom, pričom zomrel okamžite po tom, čo fotku nahral na internet.

Ono sa to neoplatí byť za každú cenu „in.“ 26-ročný Saša, ktorého život vďaka vlastnej hlúposti nemal dlhé trvanie, sa v jeden pekný deň rozhodol odpovedať kamarátovi nezvyčajnou fotografiou. To sa mu žiaľbohu podarilo. V aute odistil granát, a posledné, čo stihol urobiť, je to, že nahral fotografiu na internet. O pár sekúnd bolo po ňom. Zbytočná smrť mladého človeka otriasla okolím. No je mementom toho, že s granátom sa rozhodne hrať nepatrí.

Vybuchol mu v rukách„Si OK? Kde si?“ Saša sa rozhodol odpovedať na túto správu od kamaráta, ktorý sa obával o nezvestného kamoša. Asi aj oprávnene. Mladý Rus odpovedal naozaj originálnym spôsobom: „Záleží na tom, čo je v tvojom ponímaní OK?“ To sú posledné slová Sašu s týmto svetom. Nie, odisťovať funkčný granát rozhodne nepatrí medzi normálne veci. Už malé deti na základnej škole predsa vedia, aké nebezpečenstvo v sebe ukrýva odistený granát.Kamarát na fotografiu reagoval najlepším možným spôsobom. Vo svojej odpovedi prosil Sašu, nech nerobí blbosti, avšak ten si ju z pochopiteľných dôvodov už nestihol prečítať. Policajti na mieste činu už len smutne skonštatovali smrť, ktorú však na základe zistených skutočností kvalifikovali ako nehodu. O samovražde totiž to nemohlo byť ani reči. O Sašovi však každopádne budeme počuť. Tak sa zdá, že nominácii na Darwinovu cenu sa asi nevyhne.

Pozri aj: Neuveriteľné futuristické ilustrácie. Takto si Rusi predstavovali dnešný svet v roku 1960

metro.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)