Ilustračná foto: TASR

Ministerstvo dopravy je za čo najskoršie otvorenie autoškôl.

Pre študentov, ktorým sa pozastavili kurzy pred súčasným lockdownom, možno konečne prichádza dobrá správa. Rezort dopravy chce na najbližšom zasadnutí presadiť uvoľnenie opatrení a otvorenie autoškôl.

Šéf rezortu dopravy Andrej Doležal je presvedčený, že aj autoškoly dokážu dodržiavať rovnaké bezpečnostné opatrenia ako iné služby, ktoré môžu fungovať na základe postupného uvoľňovania už od pondelka 19. apríla 2021. Ako zdôraznil prostredníctvom sociálnych sietí, jeho rezort je za to, aby dostali šancu opäť začať s praktickou výukou. Preto sa bude snažiť už na najbližšom zasadnutí pandemickej komisie presadiť riešenie, aby mohli autoškoly opäť fungovať aj vrátiť sa najmä k praktickej výuke (jazdy) a ku skúškam.

Autoškoly podľa ministerstva môžu otvoriť v pondelok

Autoškoly dokážu dodržiavať rovnaké bezpečnostné opatrenia, ako iné služby, ktoré fungovať môžu. Sme za to, aby dostali šancu opäť začať s praktickou výukou. ⤵️

Posted by Ministerstvo dopravy a výstavby SR on Wednesday, 14 April 2021

„Slovensko sa pripravuje na postupné uvoľňovanie opatrení a čiastočný návrat do života. Som presvedčený, že autoškoly dokážu garantovať dodržiavanie všetkých bezpečnostných nariadení a mohli by sme ich pri presne stanovených pravidlách otvoriť,” dodal Andrej Doležal.

0
Uložiť článok
Komentovať