foto: Peter Fenda

Michal Blaško / / News
Cenu si prevzala riaditeľa CHKO.

Cenu Michela Batissa za celosvetovo najlepší manažment biosférickej rezervácie za rok 2017 si v uplynulých dňoch v sídle UNESCO v Paríži, prevzala riaditeľka CHKO-BR PoľanaVladimíra Fabriciusová. TASR o tom informovala hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková.

„Riaditeľka Správy Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana si ocenenie prevzala v podpolianskom kroji počas zasadnutia Medzinárodnej koordinačnej rady programu Človek a biosféra,“ uviedla Juhaniaková. Cena má podľa nej celosvetový význam a udeľuje sa každoročne vybranému kandidátovi na základe nominácií zo všetkých členských štátov UNESCO.


„O cenu sme sa uchádzali s projektom Biosférická rezervácia – príležitosť pre ľudí a prírodu, v ktorom demonštrujeme dôležitosť inkluzívneho prístupu a vzájomnej spolupráce pri riadení medzinárodne významného územia,“ priblížila projekt sama ocenená.

Získanie tejto ceny je podľa nej veľkou reklamou pre Slovensko a zároveň výzvou nielen pre Poľanu, ale aj ďalšie CHKO na Slovensku.

TASR
0
Komentovať (0)