Foto: SITA/AP

Vyzerá to, že súdny spor medzi Amber Heard a Johnnym Deppom by už mohol mať svoju definitívnu bodku.

Ako sme vás informovali, ostro sledovaný súdny proces medzi Amber Heard a Johnnym Deppom ešte mohol pokračovať. Herečka totiž začiatkom mesiaca spoločne so svojím právnickým tímom v 43-stranovom podaní žiadala o zmenu rozsudku. Podľa najnovších informácií sudca túto žiadosť zamietol, informuje Unilad

Článok pokračuje pod videom ↓

Začiatkom júla sa objavil tím právnikov Amber Heard, ktorí v 43-stranovom podaní žiadali súd, aby bol rozsudok porotcov v široko medializovanom prípade ohovárania buď zrušený, zamietnutý, alebo aby sa celý proces začal odznova.

Hovoria, že neexistuje dôkaz, ktorý by rozsudok podporoval

Známa právnička Elaine Bredehoft v ňom argumentovala, že suma, ktorú musí Heard zaplatiť, je „zo zákona nadmerná, pretože neexistujú žiadne dôkazy na podporu verdiktu,“ citoval jej slová aj portál LAD Bible.

Foto: SITA/AP

Prišla s návrhom, podľa ktorého by Depp nemal mať nárok na náhradu škody, pričom tiež uviedla, že „nepredložil dôkaz o skutočnej zlomyseľnosti“ zo strany Amber.

„Pani Heard s úctou žiada tento súd, aby zrušil verdikt poroty v prospech pána Deppa a v jej neprospech v celom rozsahu, zamietol sťažnosť alebo alternatívne nariadil nový proces. Pani Heard ďalej žiada tento súd, aby vyšetril prípadnú nevhodnú službu porotcu a prijal primerané opatrenia, ktoré si vyžadujú výsledky vyšetrovania,“ znelo v návrhu.

Problémom mal byť aj porotca, za ktorého prišiel niekto iný

Ako uvádza Unilad, okrem vyššie spomínaných dôvodov sa v podaní hovorilo napríklad aj o tom, že namiesto pôvodne predvolaného porotcu prišiel pred súd jeho syn s rovnakým menom a adresou.

Spomínaný porotca bol medzitým preverený a tento bod bol označený za irelevantný.

Sudca žiadosť zamietol

Sudca navyše celú túto žiadosť zamietol, čo znamená, že pôvodne vynesený rozsudok platí a súdne pojednávanie sa obnovovať nebude.

Porota v ňom rozhodla v prospech Deppa a nariadila Amber Heard, aby hercovi z Pirátov z Karibiku vyplatila odškodné vo výške 15 miliónov dolárov za nepravdivé tvrdenia o domácom zneužívaní. Obvinenia boli neskôr sudcom obmedzené na 10,35 milióna dolárov a v samostatnom verdikte dostala Heard odškodné 2 milióny dolárov.

Najnovšie články