foto: Pexels

Otázku, čo sa ženám na mužoch páči, riešime už od nepamäti.

A ženy sú natoľko zapeklité stvorenia, že len sotva prídeme na to, kde je pravda ukrytá. Isté štúdie však tvrdia, že na to prišli. Pravda je však taká, že každý človek je celkom iný a individuálny. To, čo páči na mužoch vašej susede, môže kolegyňa z práce úplne odsudzovať. Podľa vedcov chcú však ženy len jedno. Svaly.

Vedecký časopis Royal Society pred mesiacom publikoval štúdiu, podľa ktorej by mala väčšina žien inklinovať k mužom so svalnatou stavbou tela. Kedysi sa hovorilo o tom že ženy nechcú svalnáčov. Pokojne si vystačia s chlapčenskou postavou alebo s rozkošným pivným pupkom. To nie je pravda.

Unsplash

V novej štúdii 160 žien pozorovalo mužské telá, ktoré boli privedené z univerzitnej pôdy alebo z posilňovní. Títo muž mali na obrázkoch rozostrené tváre a tak sa ženy mohli zamerať čiste na ich telá. A na podiv to dopadlo tak, že najvyššie hodnotenia získali práve muži s vypracovanými telami.

Avšak je jasné, že žena si nevyberá muža podľa toho, či má vysekané brucho alebo nie. Hovoríme teda čiste len o živočíšnej príťažlivosti, no pokiaľ sa na to pozrieme zo všeobecného hľadiska, dostávame sa späť k tvrdeniu o chlapčenských postavách. Žena sa pri mužovi najlepšie cíti v prípade, že jej poskytuje istotu a zázemie.

Unsplash

Krátkodobý efekt tohto typu môže vytvoriť aj svalstvo, no omnoho lepšie to zabezpečí mentálny komfort. Pokiaľ vám partnerka dôveruje, viete ju rozosmiať a hovoríte o svojich emóciách je vysoká šanca, že ju uspokojujete viac ako ktorýkoľvek fešák z posilky. A toto pravidlo platí aj v posteli, pretože žena dosiahne ľahšie orgazmus s mužom, ktorému dôveruje, a voči ktorému ju otvorená.

Napriek tomu je však všetko úplne individuálne a každá žena hľadá u muža niečo iné. Výsledky však všetky ženy spájali v jedno a to, že sa im páči ak ich partner vonia. Či už ste však vysoký a štíhli alebo malý a zavalitý, svoju partnerku si vyberajte podľa toho, čo k nej cítite, nie podľa toho ako vyzerá. Len tak môže byť váš vzťah vyrovnaný.

Pozri aj: Potrebujeme spať 8 hodín, či mozog využívame na 10%. Týmto 15+ mýtom o zdraví veria milióny ľudí, no sú úplne nepravdivé

rspb.royalsocietypublishing.org
Príbehy
0
Komentovať (0)