Foto: Mami Kiyoshi

Diela tejto fotografky rozprávajú históriu ukrytú v každom z nás.

História zaujíma mnohých ľudí. Niekedy ide o pravdivé príbehy, inokedy o mýty či anekdoty. Časy dávno zabudnuté sa však dajú zachytiť aj pomocou fotografií – stačí do nich preniesť určitú emóciu a zachytiť moment, ktorý vám povie omnoho viac ako stovky príbehov. Podobný cieľ má aj japonská fotografka Mami Kiyoshi, ktorá chce cez svoje zábery vyrozprávať príbehy a osobnosti ľudí.

Do projektu New Reading Portraits sa pustila ešte v roku 2003 a snaží sa v ňom vykresliť spoločnosť cez osobné zážitky ľudí. Fotí viacero rôznych ľudí, ktorí sa jej dobrovoľne ozvú cez reklamu na internete či letákoch, vďaka čomu je projekt taký rôznorodý. Fotky vznikajú u nich doma alebo v práci, no predtým sa snaží zistiť, aký je ich príbeh, aby ho mohla verne zobraziť.

Po zistení kde pracujú, kde žijú a čo radi robia vytvorí kompozíciu, ktorá sa k nim najviac hodí. Dokáže tak ukázať ich pocity a to, čo zažili, pomocou reálnych vecí a objektov. Fotenie trvá väčšinou dva dni. V prvý deň len počúva zážitky ľudí a v hlave si pomocou vlastnej predstavivosti vytvára obraz, ako bude fotka vyzerať. Samotné fotenie prebieha počas druhého dňa po približne 3 až 5 hodinách príprav.

Ak vás fotografie zaujali, navštívte stránku fotografky, kde si môžete prezrieť aj jej ďalšie práce.

Fotografie boli použité s láskavým dovolením autorky.

Pozri aj: Plus-size sochy žien, ktoré sa oddávajú uspokojovaniu. Američanka svojim kontroverzným umením demonštruje prirodzenosť nahoty (NSFW)

kiyoshimami.com
Príbehy
0
Komentovať (0)