Michal Blaško / / Lokál
Ktorá svetová kuchyňa vám chutí najviac, a ktorá naopak najmenej? A čo vlastne hovoria cudzinci o našich typických jedlách?

Máte radi halušky? Myslíme si, že je minimum Slovákov, ktorí nemajú radi naše tradičné slovenské jedlá, aj keď je jasné, že pár takých sa nájde. V každej krajine sú ľudia zvyknutí na iné chute, iné ingrediencie a samozrejme, iné jedlá. Pre prímorské krajiny sú typické ľahké jedlá a samozrejme morské príšerky či ryby, vo vnútrozemných európskych krajinách si ľudia potrpia na chlieb, zemiaky či mäso. Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, ako chutia naše typické jedlá cudzincom, ktorí našu krajinu navštívia?

Organizácia ESN organizuje každý rok stretnutie s novými zahraničnými študentmi, ktorí prišli vyskúšať štúdium v našej krajine. To, či sa im naša krajina páči a aké z nej mali prvé dojmy si môžete pozrieť v našom predchádzajúcom videu, dnes sa pozrieme na to, čo si myslia o našom typickom slovenskom jedle.

Pre viac podobných videí odoberaj Adventure Hunters na YouTube.

Pozri aj: „Bolo to veľmi šokujúce, hlavne intráky“. Čo si myslia zahraniční študenti o Slovensku? Pýtali sme sa ľudí z rôznych kútov sveta, a takéto odpovede sme dostali

interez.sk, Adventure Hunters


Komentovať (0)