Foto: YouTube

Mladá vlogerka by si zjavne potrebovala zopakovať hodiny botaniky.

Populárna čínska 26-ročná vlogerka Zhang pravidelne svojich fanúšikov zásobí zaujímavými videami. Teraz však mierne prestrelila. Vo svojom videu vysvetľovala prospešnosť rastliny s názvom aloa pravá, u nás známejšej pod komerčným názvom aloe vera. Avšak to, do čoho sa mladá vlogerka zahryzla, nebolo aloe vera ako sa pôvodne domnievala. Aj keď najprv si svoju chybu neuvedomovala, čoskoro zistila, že niečo nie je úplne v poriadku.  

Zhang si totiž namiesto Aloe zadovážila Agávu americkú – jedovatú mexickú rastlinu. Na videu môžete vidieť ako sa s chuťou do nej zahryzne. Najprv si jej chuť pochvaľuje a vraví, že je skvelá. Čoskoro si ale uvedomí, že niekde nastala chyba, keďže aj sama začne do kamery hovoriť: „Ach, chutí naozaj veľmi, ale veľmi horko.“

Pixabay

Hnusná chuť neprechádzala, práve naopak začala byť ešte viac intenzívna. Čoskoro sa jej stiahlo hrdlo a mala ho ako v ohni. Zhang preto musela urýchlene navštíviť nemocnicu s popáleninami a pľuzgiermi v krku. V nemocnici jej rýchlo urobili výplach žalúdka.

Agáva americká je vzhľadom podobná k aloe a bežne sa používa ako okrasná rastlina. Je však jedovatá, aj keď našťastie nie tak, aby mladá vlogerka na svoju chybu doplatila životom.

Pozri aj: Majú mozgy. Vedci ich objavili v rastlinách a ich využívanie je pre ich fungovanie kľúčové

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)