facebook/Aarhus Universitetshospital

Keď priviezli starého muža do nemocnice a zistili, že mu už nemajú ako pomôcť, obrátil sa na personál s prosbou, ktorá sa nedala odmietnuť.

Aj keď sa o tom neradi rozprávame, smrť je neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Ak by ste mohli mať pred smrťou posledné želanie, čo by to bolo? Niekto by si poslednýkrát chcel vypočuť obľúbenú hudbu, iní zase navštíviť obľúbené miesto, či len byť so svojou rodinou. Jeden starý muž z Dánska mal tiež jedno želanie a aj keď bolo úplne obyčajné, tak možno práve preto bolo nesmierne silné a pekné.

Nemocnica v Dánsku uverejnila fotografiu pacienta, ktorému splnili jeho posledné želanie. 75-ročný Carsten Flemming Hansen bol prijatý v univerzitnej nemocnici v Aarhuse s prasknutou aneuryzmou aorty. Jeho stav bol žiaľ natoľko vážny, že nemohol už podstúpiť operáciu. Bolo teda jasné, že pán Hansen v priebehu niekoľkých dní, či dokonca hodín umrie.

Vtedy sa pán Hansen obrátil na nemocničný personál so svojím posledným želaním. Poslednú vec, ktorú by vo svojom živote chcel ešte zažiť bolo, posledný krát vidieť západ Slnka a popri tom si vychutnať cigaretu s pohárom bieleho vína. Hoci je v nemocnici zákaz fajčenia, personál prižmúril oči a pána Hansena na posteli previezli na nemocničný balkón.

EN VÆRDIG DØD PÅ HOSPITALETI dag sov Carsten Flemming Hansen stille ind på Aarhus Universitetshospital. Få dage…

Geplaatst door Aarhus Universitetshospital op vrijdag 7 april 2017

„Celé to bolo v príjemnej a uvoľnenej atmosfére“, povedala sestrička z nemocnice. „Samozrejme tam boli tiež príbuzní pána Hansena a boli ovplyvnení skutočnosťou, že umiera. No aj tak to bolo príjemné a dokonca sa spolu aj zasmiali“. 

Nemocnica umiestnila fotografiu na sociálnu sieť, odkiaľ sa začala zdieľať a tisíce ľudí ocenili milý čin nemocničného personálu a my sa k týmto ľuďom takisto pripájame.

Pozri aj: 20 dojímavých želaní ľudí tesne pred smrťou, ktoré sú tak úprimné, že vám možno vyjde aj slza

interez.sk (mmm), ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)