Foto: ciara.sk

Rok 2017 bol vo slovenskej kinematografii mimoriadne plodným rokom, počas ktorého na Slovensku vzniklo množstvo zaujímavých snímok.

A hoci tie kvalitné filmy ocenené na filmových festivaloch nebývajú aj vždy divácky atraktívne, filmu Čiara sa to s prehľadom podarilo. Do kín prilákal takmer 330 000 divákov, vďaka čomu sa jeho tržby vyšplhali na necelých 1 750 000 € a stal sa tak najúspešnejším slovenským filmom vôbec.

„Som hrdá na to, že sa nám to spoločne s celým tímom, ktorý za filmom Čiara stál, podarilo. Už pri jeho tvorbe sme mali isté očakávania, ale keďže vieme, aká je situácia so slovenským filmom, toto číslo prekonalo aj naše najodvážnejšie predstavy. Som veľmi vďačná a verím, že aj vďaka tomu si ľudia začnú slovenské filmy, do ktorých ich tvorcovia investujú mnoho úsilia i peňazí, všímať viac,“ uviedla producentka Čiary Wanda Adamík Hrycová.

Čísla, aké dosiahla Čiara, boli totiž kedysi pre slovenský film ešte nepredstaviteľnou métou. Divácky najpopulárnejšie bývali v kinách zahraničné trháky a animované rozprávky (Avatar zarobil 2 185 000 €, Minions 1 880 000 €). V desiatke najúspešnejších filmov v našich kinách okrem Čiary môžeme vidieť aj úspešné minuloročné slovenské filmy Všetko alebo nič a Únos a tiež Bathory z roku 2008.

Pozri aj: Najočakávanejšie DVD. Film Čiara si teraz môžete pozrieť aj s doposiaľ neuvedenými scénami

startitup.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)