Foto: Marvel

Občas sa stane, že počas sledovania filmu si všimnete chybu, ktorá sa tam omylom dostala. Niekedy je chyba okamžite viditeľná a spozoruje ju aj klasický divák, inokedy je to chyba, ktorú si len tak nevšimnete a na to, aby ste ju odhalili, musíte film vidieť niekoľkokrát.

Filmy o superhrdinoch sú samostatnou kategóriou filmov, ktoré buď milujete alebo vôbec nevyhľadávate. Mnohí fanúšikovia Spidermana, Supermana či Batmana vedia o týchto filmoch úplne všetko. Videli ich niekoľkokrát, vedia o nich všetky informácie a takisto poznajú aj chyby, ktoré sa v nich nachádzajú. Občas sa aj v tom najlepšom filme, ktorý zarobí milióny dolárov, nachádza zopár chybičiek, o ktorých možno ani len neviete. 

Spiderman a stolná lampa

youtube.com
youtube.com

Určite poznáte klasiku ako Spiderman. Vo filme z roku 2002 sa stala jedna chyba, ktorú si mohol všimnúť každý pozorný divák. V scéne, kde sa snaží hlavný predstaviteľ Peter Parker zistiť, ako funguje pavučina, ju vystrelí do lampy, ktorú k sebe potiahne a rozbije ju o stenu. O pár minút neskôr, keď jeho teta zaklope na dvere, môžeme vidieť lampu úplne celú stáť na svojom mieste.

Spiderman a časový mix

The Amazing Spider-Man 2 Latest TV Spot

Najnovší príbeh Spidermana ma jednu zásadnú a logickú časovú chybu. Dôvodom je najmä to, že filmoví tvorcovia sa nedokázali rozhodnúť, kedy dej filmu prebiehal. Film “Captain America: Civil War” bol zasadený do roku 2016. V tomto filme štátny tajomník spomína, že prvý útok na New York sa stal pred štyrmi rokmi, čo znamená, že udalosti sa museli stať v roku 2012.

Pár mesiacov po filme “Captain America: Civil War”, prichádza film “Spiderman: Homecoming”. Film začína retrospektívnym pohľadom, presnejšie pohľadom na odstraňovanie trosiek, ktoré tam boli po prvom boji Avangers. Po tejto scéne sa zistilo, že to bolo osem rokov predtým, ako sa odohrával skutočný dej vo filme “Spiderman: Homecoming”.

Na konci filmu sa zisťuje, že medzi týmito dvomi príbehmi sú štyri roky, čo naznačuje veľký časový problém. Ak sa dej Spidermana odohrával osem rokov po filme The Avengers, znamená to, že jeho dej bol zasadený do roku 2020, čo sú dva roky po filme “Avengers: Infinity War”.

Možno je teda Spiderman cestovateľ v čase a po ôsmich rokoch sa vráti k udalostiam spred štyroch rokov. Tak či onak, načasovanie v Spidermanovi nedáva zmysel.

Thor a svetové strany

Thor The Dark World

Vo filme Thor je menšia geografická chyba. Všetko začína tým, keď sa Thor rozhodne nájsť svoje kladivo. V tejto scéne zistí, že tento artefakt sa nachádza na západe. Hlavný predstaviteľ sa preto pozrie na slnko, aby určil smer, ktorým má ísť. Ráno bolo slnko na východe, všetky objekty vrhajú tieň na západ a Thorov tieň bol na ľavej strane od neho, a tak šiel na sever, čo bol podľa neho, nesprávny smer.

Muž z ocele a časové pásma

Foto: Marvel Bros.

Tvorcovia filmu “Muž z ocele” asi nevedia veľmi veľa o časových pásmach. Keď cudzinci z planéty Crypton prinášajú správu ľuďom, premieta sa na televíznych obrazovkách. Napriek časovému rozdielu je na základe toho, čo vidíme, noc úplne všade na svete.

Cestovanie Lokiho palice

Foto: Marvel

V závere filmu “The Avengers”, môžeme vidieť Black Widow ako drží Lokiho palicu. Tento silný a nebezpečný artefakt nakoniec skončil v rukách Avengerov, ktorí ho mali držať v bezpečí. Avšak, na začiatku filmu “Avengers: Age of Ultron” divák zisťuje, že artefakt sa dostal do rúk Hydra, no nevieme, ako sa to stalo. Odpoveď môžeme hľadať v televíznom seriáli “Agents of S.H.I.E.L.D.”, kde sa Hydra takisto nachádza. Na druhej strane však seriál “Agents of S.H.I.E.L.D.” nie je tak populárny, ako filmy Avengers, a preto boli mnohí nadšenci týchto filmov zmätení.

Loki a jeho telepatia

Thor a jeho otec Odin, majú súkromný rozhovor, v ktorom Thor priznáva, že Odin je najmúdrejším vládcom. Na konci filmu “Thor: The Dark World” sa Thor s Odinom znova rozprávajú. Odin si pamätá, čo mu Thor hovoril a pýta sa ho, či si stále stojí za svojím názorom. V tejto scéne to však nie je Odin, ale Loki, ktorý je zamaskovaný, ako Odin. Nie je však jasné, ako sa dozvedel informáciu z ich súkromného rozhovoru.

Mr. Freeze a jeho šťastie

Zločinec z filmu “Batman a Robin” má neuveriteľné šťastie. V jednej scéne Mr. Freeze zamrazí Robina. Ten drží v ruke diamant, o ktorý má Mr. Freeze záujem. Vďaka tomu, že Robina zamrazil, si ho môže pokojne vziať, no logicky by mal diamant najprv zamrznúť, no nezamrzne.
Druhá scéna, v ktorej bola menšia chyba bola tá, kedy bol Batman zamrazený. V tejto scéne sa zdá, akoby Batman naschvál stál rovno a zdvihol ruky, aby tak uľahčil prácu zápornej postave. Treťou vecou, ktorá je pre mnohých nepochopiteľná je to, ako človek, ktorý nedokáže odolávať vyšším teplotám, môže fajčiť cigary.

Jeden herec hrá dvoch rôznych superhrdinov

Chris Evans

Vo filmoch od Marvelu sa objavili dvaja superhrdinovia, ktorí vyzerajú úplne rovnako. Chris Evans si totižto zahral dve postavy. Prvá bola vo filme “Fantastická štvorka”, kde hral Johnnyho Storma a druhá postava bola Captain America vo filmoch “The Avengers”.

Wolverine a jeho zraniteľnosť

Dobrý fanúšik iste vie, že kostra Wolverina je vyrobená z veľmi silného kovu. Keď na neho však strieľa policajt, Wolverine upadá do bezvedomia a guľka sa mu dostane priamo do hlavy. Nie je však jasné, ako je možné, že sa guľka dostala cez tak tvrdé kosti a zranila ho. Jeho regeneračné schopnosti mu však ostali a o pár minút bol znova na nohách.

Ant-Man a jeho sila

Ant-Man je známy tým, že sa dokáže zmeniť na veľkého obra, rozšírením vzdialenosti medzi atómami v jeho tele. Súčasne získava aj nadľudskú silu, ktorá mu umožňuje posúvať autobusy či dokonca lietadlá. Odkiaľ však táto sila pochádza? Podľa komiksu môže Ant-Man zdvihnúť veci až štvornásobne ťažšie od neho, pri nosení svojho obleku. Avšak, aj keď sa zväčší vzdialenosti medzi atómami v jeho tele, hmotnosť mu ostáva stále rovnaká. Hmotnosť jedného lietadla je omnoho viac, ako hmotnosť štyroch normálnych mužov.

Pozri aj: Od Priateľov až po Teóriu veľkého tresku. Tieto fakty o vašich obľúbených seriáloch prekvapia aj ostrieľaného fanúšika

brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať