Foto: Warner Bros. Television Distribution

Televízny svet je plný zaujímavých faktov, o ktorých ste netušili.

Samozrejme o výnimkách nehovoríme, ani vo filmovom priemysle, avšak tu je koncentrácia zaujímavostí o čosi nižšia. Len si predstavte ako dlho trvá práca na Hollywoodskom trháku. Môže trvať dva mesiace, no pokojne aj celý rok. Avšak vaše obľúbené seriály, ktoré vás dokážu k obrazovke prilepiť aj na niekoľko hodín denne vznikajú celé roky, niekedy aj desaťročia.

Práve preto je logické, že množstvo zaujímavostí, ktoré sa pri nakrúcaní alebo vývoji odohrajú, je omnoho vyššie. Poďme sa pozrieť na pätnásť tých najlepších z nich, o ktorý ste (snáď) doposiaľ nevedeli.

Priatelia

Jednu z hlavných úloh v seriáli Priatelia si mohla zahrať Ellen DeGeneres. Tá ale úlohu odmietla a tak postava Phoebe Buffayovej prischla Lise Kudrow. Dnes si už v tejto šibnutej roli príležitostnej aktivistky a zvláštnej hudobníčky samozrejme nedokážeme predstaviť nikoho iného, no aj s týmto obsadením by jej úloha mohla byť veľmi zaujímavá. Trvalo len pár týždňov, keď Ellen DeGeneres úlohu odmietla a dostala ponuku na vlastný seriál s názvom Ellen, ktorý sa vysielal od roku 1994 do roku 1998. Rovnaký názov má aj jej talk show, ktorá sa vysiela dodnes.

Foto: IMDB (The Oscars)

Battlestar Galactica

V tomto mimoriadne obľúbenom sci-fi seriáli používa admirál Adama zrkadlo, ktoré tvorcovia zakúpili v IKEI. Môžeme ho vidieť v niekoľkých epizódach. Naťahovacie zrkadielko “FRÄCK” si môžete zakúpiť za 5,99 eur.

Foto: IMDB (SCI FI Channel), IKEA

Perníkový tatko

V tomto seriáli sa stretávame so svetom kriminálnikov, takže je jasné, že počas natáčania je nutná prítomnosť množstva rekvizít. Tá najpodstatnejšia z nich sú modré kryštály metamfetamínu, o ktorých tento seriál v podstate je. Stavíme sa, že vás vždy zaujímalo, z čoho sú tieto kryštály vlastne vyrobené. Je to karamel s modrým potravinárskym farbivom. Členovia štábu si na ňom dokonca počas prestávok medzi nakrúcaním pochutnávali.

IMDB (Sony Pictures Television)

Futrama

Ken Keeler, televízny producent a spisovateľ seriálu Futurama, vytvoril pre potreby seriálu vlastnú matematickú teóriu. Jej účelom bolo jej využitie v jednej z epizód a teda hovoríme o prvej vedeckej teórii vytvorenej na zábavné (televízne) účely. Ken Keeler má titul Ph.D. z aplikovanej matematiky.

Foto: IMDB (30th Television)

Ako som spoznal vašu mamu

Legendárny sitcom, ktorý môžeme pokojne nazvať Priateľmi dnešnej generácie, nám očami hlavnej postavy, Teda, odhaľuje to, ako spoznal v mladosti matku svojich detí. Nespočetné množstvo úžasných a zábavných momentov dokázalo tento seriál na obrazovkách udržať 9 rokov. Čo sme sa však dozvedeli až na úplnom konci bola Barneyho práca. Ten na otázku kde pracuje, odpovedal vždy to isté: “Please,” teda “Prosím ťa.” Jeho práca je však v skutočnosti P.L.E.A.S.E., akronym pre “Provide Legal Exculpation and Sign Everything,” čo môžeme voľne preložiť ako pozíciu s názvom “Poskytovanie právneho ospravedlnenia a podpisovanie všetkého.

Foto: IMDB (CBS Broadcasting Inc.)

Nezvestní

Seriál Nezvestní si získal naprieč rokmi vysielania ohromnú popularitu. Za jeho scenárom stál génius menom J. J. Abrams, ktorého môžeme vo svete sci-fi považovať za absolútneho vizionára. Odštartoval niekoľko najúspešnejších seriálov súčasnosti, píše a režíruje nové filmové spracovania Star Treku a dotiahol koncept “nájdených záberov” z Blair Witch k dokonalosti v podobe filmu Cloverfield. Predtým, než však Nezvestní vôbec mali hotový scenár, dostali zelenú od predsedu televízie ABC. Pilotný diel však mal stáť 12-miliónov dolárov a tak bol Lloyd Braun vyhodený. Seriál tento budget veľmi rýchlo dobehol naspäť a aj napriek Braunovmu vyhodeniu môžeme v každej epizóde počuť jeho hlas, keď oznamuje: “Naposledy ste videli“.

Foto: IMDB (Buena Vista Television)

Akty X

Pre súčasnú generáciu boli Akty X neznámou vodou. Pred časom však utŕžili veľké množstvo uznania najmä vďaka očakávanému comebacku, ktorí mnohých mladých ľudí dotlačil k tomu, aby dali šancu aj pôvodným sériám z 90. rokov. Hviezda seriálu David Duchovny sa po ukončení seriálu vtrhol do ďalšieho projektu známeho ako Californication, ktorý sa tiež dočkal veľkého uznania. Napriek tomu si ho každý pamätá práve ako agenta Mulder. Jeho partnerka Scullyová mala vyzerať pôvodne inak. Tvorcovia však upustili od dlhonohej blondíny s veľkými prsiami a obsadili Gillian Anderson. Zjavne spravili viac než dobre.

Foto: IMDB (20th Television)

Teória veľkého tresku

Má Penny priezvisko? Áno má, len netušíme aké. Priezviská všetkých hlavných postáv boli v seriáli odhalené, až na Penny. Je tu však niekoľko narážok, ktoré by túto otázku mohli zodpovedať. Podľa niektorých verzií by jej priezvisko mohlo byť Johnsonová a to vďaka náhodnému manželstvu so Zachom Johnsonom. Neskôr sa vydala za Leonarda, takže je logické, že prijala jeho priezvisko.

Foto: IMDB (Warner Bros. Television)

Sopranovci

Obľúbený seriál o mafiánskej rodine sa stal v priebehu rokov kultom. Predtým, než vôbec išiel do vysielania, sa jeho tvorcovia rozhodli pridať do pútačov namiesto písmena “r” pištoľ, aby si ľudia nemysleli, že seriál je o spievaní. Sopranovci sú podľa niekoľkých rebríčkov seriálom s najlepším scenárom v dejinách. Všetky autá, ktoré James Gandolfini v seriáli šoféroval, boli vydražené na eBayi a výťažok z nich putoval ako dar pre detskú nemocnicu v Los Angeles.

IMDB (HBO)

Pozri aj: Ak si dieťa 90. rokov, stisne ti srdce od nostalgie. Takéto odkazy ukryli filmári v našich obľúbených animákoch od Pixaru či Disneyho

adme.ru
0
Uložiť článok
Komentovať