Foto: Instagram (sarashakeel)

brooklynskyfrajer / / News
Nedokonalosti na ľudskom tele sú súčasťou každého z nás.

Nikto nie je dokonalý a keby to tak bolo, zrejme by sme boli ako druh omnoho nudnejší. Väčšina z nás sa však so svojim telom nedokáže úplne stotožniť, a tak niektoré miesta jednoducho ukrývame pred svetom. V dobe sociálnych sietí sme neustále bombardovaní tým, čo by sa nám malo páčiť a na ktoré časti tela by sme sa u seba a iných mali zamerať.

Keď vznikol najväčší nárast popularity sociálnych sietí, veľa ľudí sa začalo cítiť ohrozene a zisťovali, že so svojim vzhľadom by asi nemali byť až tak spokojní. Lenže to je hlúposť, človek by si mal vždy pestovať svoje sebavedomie práve na nedokonalostiach. Aj keď nie každý vyhrá súťaž krásy, nikto vám pravú krásu neuprie. V posledných rokoch sa najcitlivejšou témou v rámci ľudských nedokonalostí stali strie.

A tie môžu byť spôsobené celou radou príčin. Tie začínajú pri  tehotenstve a končia pri naberaní váhy. V skutočnosti osem z desiatich žien má strie práve kvôli tehotenstvu. V skratke ide o to, že sa koža natiahne príliš rýchlo a následne vzniknú trhliny. A to sa deje v prípade tehotenstva, alebo v prípade nezdravého nárastu hmotnosti. A strie sa nepáčia azda nikomu, preto každý kto ich na svojom tele nesie, hľadá spôsob ako sa ich zbaviť.

Aj keď existuje množstvo spôsobov ako sa ich zbaviť, bývalá zubárka, dnes umelkyňa, Sara Shakeel vytvorila senzáciu, ktorá takmer okamžite ohúrila ženy, ktoré sa potýkajú so striami na svojom tele. Rozhodla sa ich pokryť trblietkami a výsledok zdieľala na Instagrame. Sare môžeme byť vďační za jej prínos, keďže sociálne siete ovládajú nereálne štandardy krásy, aké vytvárajú napríklad Kardshianky a modelky, ktoré kráčajú v ich stopách.

Nezáleží na tom, kde sa strie nachádzajú, Sara ich dokáže premeniť na umelecké dielo, nech sú kdekoľvek a akokoľvek rozsiahle. Sara sa venuje aj iným druhom umenia, ktorým pozdvihuje ženskú krásu na celkom inú úroveň, a tiež vytvára iný uhol pohľadu na ľudské telo vo všeobecnosti. „Tam odkiaľ pochádzam nie sú strie nič, čím by sa chcel človek pýšiť. Predtým než som svoju prácu zverejnila, nepomyslela som si, že by niekoho zaujímali strie pokryté trblietkami a kryštálmi. Tak strašne som sa mýlila.

Odkedy Sara začala svoje neštandardné umenie publikovať, nazbierala na Instagrame viac než 200 tisíc sledovateľov a celkom zjavne ide o zaslúžené číslo. Práve vďaka Sare množstvo žien nazbieralo dosť odvahy na to, aby sa nebáli a vyšli so svojou prirodzenou krásou i nedokonalosťami na verejnosť.

Pozri aj: Strie a jazvy ako niečo nádherné? Mladá umelkyňa premieňa nedokonalosti tela na umelecké diela

viralthread.com
0
Komentovať (0)