Foto: Instagram (@_khast_)/ Pexels

Mnoho prvoplánových, jednoduchých hviezd internetu sa dočkalo obrovskej slávy. Avšak minimum z nich uznáva vzdelanie. Dnes už aj vy môžete mať vysokoškolské vzdelanie v tomto obore.

Vďaka dnešnej dobe je už možné takmer všetko. O tom vás môžeme utvrdiť úplne jednoducho, stačí pokiaľ si kliknete na kategóriu News. A opäť tu je niečo, čo na prvý pohľad pôsobí naozaj zvláštne. Získať diplom za to, že ste celebritou na sociálnych sieťach? Áno. Šanghajská univerzita má presný návod na to, ako sa stať na internete úspešným. 

V Číne by ste našli približne 700 miliónov užívateľov, ktorí trávia väčšinu dňa na svojich smartfónoch. To znamená, že určite nebude ľahké tento titul získať, pretože ísť proti stádu vie byť ťažké. Ísť proti 700 miliónovému stádu bez toho, aby vás udupalo, ale naopak uznávalo, je ešte ťažšie. 21 ročná Mengna Jiang je jedna z 33 študentiek, ktoré študujú obor Modelovanie a Etiketa. A práve tento obor zahŕňa aj úspešné vystupovanie na sociálnych sieťach. Študenti, ktorí po troch rokoch dokončia toto štúdium, dostanú združený diplom. Znamená to, že študenti musia ovládať estetické pestovanie, cit pre módu, etiketu verejných vzťahov a úpravu fotografií. V Číne je naozaj dôležité medzi internetovými hviezdami, aby boli najlepší a to kvôli obrovskej konkurencií. Denne vysiela naživo drvivá väčšina ľudí, či už svoje bežné aktivity, nákupy, alebo Q&A.

Pexels

Fanúšikovia týchto hviezdičiek im môžu posielať virtuálne darčeky, ktoré sa po prijatí dajú previesť na hotovosť. Napríklad virtuálne auto sa dá previesť na 20 dolárov, no samozrejme internetové hviezdy si môžu zarobiť aj klasickým, konvenčným spôsobom a to reklamou. Pre spomínanú Mengnu je reálne, za 30 minút živého vysielanie zarobiť na darčekoch 12 dolárov. Podľa Analysys International mala čínska internetová firma v roku 2016 hodnotu 10 miliárd dolárov, čo sa môže do roku 2018 zdvojnásobiť.

Pozri aj: Internetová sláva za pár centov. Ruská spoločnosť zaviedla automat, v ktorom si môžete zakúpiť instagramových sledovateľov

mashable.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )