Foto: youtube.com/apextv

Cestovanie v čase je niečo, čo ľudí fascinuje už celé tisícročia. Je to možné? Môžeme sa pohybovať po časovej osi? William Taylor tvrdí, že je to reálnejšie, než sme si mysleli.

William Taylor tvrdí, že je vládnym úradníkom, ktorý mal možnosť cestovať v čase. Údajne v čase, keď pracoval pre Britskú spravodajskú agentúru, dostal možnosť nasadnúť do stroja času, ktorý ho preniesol do roku 8973. Svoje skúsenosti z nezvyčajných ciest zhrnul vo videu, ktoré odvysielala televízia Apex TV, no našťastie ho môžeme nájsť aj na YouTube. 

Pri čítaní niečoho krajne nepravdepodobného, sa v mnohých z nás zrodia pochybnosti. Je naozaj možné cestovať v čase? Veď zatiaľ to nikto nedokázal. William však tvrdí, že všetci cestovatelia v čase majú pravdu, a po časovej osi sa dá naozaj pohybovať. Ďalej je presvedčený o tom, že vláda nám úmyselne zatajuje mnohé veci. „Tým, že vám poviem, čo nás čaká, sa vystavujem obrovskému riziku. Už teraz sú ľudstvu dostupné viaceré technológie, ku ktorým má však prístup len hŕstka ľudí. Mocní tohto sveta ich však začnú postupne odhaľovať,“ vraví Taylor.

Ak vás zaujíma, ako bude vyzerať vzdialená budúcnosť ľudstva, pozrite si toto (ne)uveriteľné video:

Ak máme veriť tvrdeniam Taylora, vyzerá to tak, že je „ostrieľaným“ cestovateľom v čase. Poprvýkrát nastúpil do stroja času už v roku 1981. Vtedy ho stroj údajne preniesol do roku 3000, no odvtedy chodí pravidelne na výlety naprieč časom.

Vo svojom videu rozpráva o existencii paralelných vesmírov, pričom popiera Mandelov efekt. Tento efekt vychádza z toho, že náš mozog môže v sebe uchovávať falošné spomienky na veci, ktoré sa nikdy nestali. Taylor však tento efekt vyvracia. Podľa neho, ak si pamätáme na niečo, čo sa nestalo, neznamená to, že to nemusí byť pravda. Skôr si myslí, že sa to odohralo v paralelnom vesmíre. „Všetci cestovatelia časom cestujú naprieč paralelným vesmírom. Dnešná veda však vie ešte málo o tomto jave,“ tvrdí William. 

Nepreskúmané paralelné svety

Photo by Bryan Goff on Unsplash

Či sa mu naozaj podarilo cestovať v čase, alebo len objavil skvelý spôsob, ktorým môže vzbudiť pozornosť, to už necháme na vašom posúdení. Pravdou je, že téma cestovania v čase je naozaj lákavá. Aj Stephen Hawking prednedávnom uskutočnil večierok, ktorý sa odohral deň predtým, než odoslal pozvánky. Nikto sa ho však nezúčastnil.

Iný cestovateľ v čase zverejnil tiež video z budúcnosti, tento ale cestoval „iba“ do roku 6000:

Pozri aj: Polícia zadržala muža, ktorý tvrdil, že sa vrátil v čase z roku 2048 a mimozemšťania naplnili jeho telo alkoholom

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)