Česko predĺži dočasné náhodné kontroly na hranici so Slovenskom o ďalších 20 dní. V platnosti tak budú do 2. novembra. Oznámil to v stredu český minister vnútra Vít Rakušan, informuje TASR.
Dočasné opätovné kontroly zaviedla ČR od stredy minulého týždňa (4. októbra) a mali pôvodne trvať do piatka 13. októbra. Rovnaké opatrenie na hranici so SR prijali aj Poľsko a Rakúsko. Slovensko následne zaviedlo kontroly na hranici s Maďarskom, ktoré v stredu predĺžilo do 3. novembra.
Skontrolovali desiatky tisíc osôb
Rakušan po stredajšom zasadnutí vlády zopakoval, že český kabinet obnovením kontrol reagoval preventívne na obdobný krok poľskej vlády a “regionálne súvislosti”, hoci sám o sebe ho prijímať nechcel. “Aby Česká republika nevytvorila podnety pre migračné prúdy, rozhodla o predĺžení ochrany hranice o ďalších 20 dní do 2. novembra 2023,” povedal minister.
Doplnil, že česká polícia od 4. do 9. októbra kontrolovala na hranici 43 749 osôb. Pri ilegálnej tranzitnej migrácii odhalili 283 osôb, vstup do ČR odopreli 234 osobám a zadržali 12 prevádzačov. V 72 prípadoch Česko využilo readmisné opatrenie voči Slovensku v rámci návratovej politiky, čo slovenská strana v drvivej väčšine prípadov akceptovala.
Tunguská udalosť: Najväčšia explózia v dejinách ľudstva nie je stále pochopená. Prirovnávajú ju k Cár bombe
Koniec lacných nákupov z Číny, clo podlieha novým pravidlám: Za to, čo kedysi stálo 5 eur, dáme dnes 15 eur
Navštívili sme vodnú nádrž, netrúfli sme si do nej ponoriť ani prst. Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám














Nahlásiť chybu v článku