zadarski.hr

Michal Blaško / / News
Českí turisti sa v Chorvátsku postarali o poriadny rozruch.

Dovolenková sezóna sa nám pomaly ale isto rozbieha. Najnavštevovanejšou destináciou pre Slovákov, ale aj našich západných susedov, je nepochybne Chorvátsko. Nie nadarmo sa Chorvátsku hovorí slovenské more. To, čo teraz vyviedli českí turisti, už rieši celé Chorvátsko.

Na známej promenáde v chorvátskom meste Zadar, ktorá bola vybudovaná pre lepšie spoločenské dianie v meste a pre lepší komfort samotných obyvateľov či turistov, zakotvil „karavan“ s českou poznávacou značkou. Toto miesto je pritom známe ako miesto pokoja a oddychu od rušného mesta, ktoré sa nachádza len neďaleko promenády. Ľudia si to chodia s radosťou zabehať, prechádzať sa či si len tak sadnú na deku, a pozorujú more.

„Turisti z Českej republiky majú svoj karavan zaparkovaný v strede promenády, pred ním bazén, tienidlo, stôl a stoličky.. a užívajú si to,“ píše portál zadarski.hr.

zadarski.hr

Fotografia českých turistov okamžite obletela chorvátsky internet a stala sa „negatívnou“ senzáciou. Polícia má však na to jasný názor. Českí turisti majú na parkovanie pri pobreží povolenie, prišli totiž na preteky vodných skútrov.

„Na všetko máme riadne dokumenty na tento i na budúci víkend,“ prezradil organizátor pretekov Davor Hundić, ktorý si celú promenádu od mesta Zadar prenajal po dobu celých pretekov. Na toto miesto má teda doraziť ešte okolo 20 súťažiacich, a všetci v Chorvátsku sa pýtajú, prečo nebolo na parkovanie prenajaté iné miesto. To sa už však nedozvieme no aspoň sa môžeme upokojiť s vedomím, že nie iba u nás sa dejú bizarnosti podobné tejto.

Pozri aj: Individuá v bratislavskej MHD nepochopíš. 10+ podivných stvorení, ktoré môžeš stretnúť len v našej MHD

ta3.comzadarski.hr
0
Komentovať (0)