Brazília skrýva v jednom zo svojich miest skutočný unikát. Spoznajte najzelenšiu ulicu sveta

Brazília sa môže pochváliť krásnou a netradičnou turistickou atrakciou. V meste Porto Alegre sa obyvatelia a návštevníci isto nemusia sťažovať na nedostatok čerstvého vzduchu. Priamo v srdci mesta sa totiž nachádza doslova zelená ulica.

Ulica s asi najväčším stromoradím sa nachádza v brazílskom meste Porto Alegre. Bola vyhlásená za jednu z najkrajších zelených ulíc na svete. Listnaté stromy na ulici boli zasadené pred viac než sedemdesiatimi rokmi nemeckými robotníkmi z bývalého pivovaru.

inhabitat.com
earthporm.com

Po oboch stranách ulice Rua Gonçalo de Carvalho je vysadených viac než 100 tipuánskych stromov. Koruny stromov v stromovej aleji sú vedľa seba tak blízko, že celá ulica vyzerá ako neuveriteľný zelený tunel. Prechádzka ulicou sa pre každého návštevníka zmení na dobrodružstvo v pralese.

Stephen Messenger
Stephen Messenger

V roku 2005 hrozil výrub tohto krásneho miesta. Miestny developer chcel na mieste postaviť obchodné centrum, no petícia obyvateľov presvedčila starostu José Fogaça, aby vydal dekrét, ktorý zachová ulicu pre ďalšie generácie. Ktovie ako by čosi podobné dopadlo u nás…Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)