Foto: Photo Devotee(flickr.com), berti.mariana (instagram)

V meste Porto Alegre sa obyvatelia a návštevníci isto nemusia sťažovať na nedostatok čerstvého vzduchu.

Piata najväčšia krajina sveta, Brazília, ukrýva vo svojich útrobách nespočetné množstvo zaujímavých miest a atrakcií. kine. S krajinou, ktorá je miestom fantastickej etnickej rôznorodosti, exotickej kuchyne a neutíchajúcej radosti zo života sa budete môcť zoznámiť už v najbližšom Cestovateľskom kine v Košiciach. Dnes vás na toto stretnutie navnadíme jedným zaujímavým brazílskym unikátom. V meste Porto Alegre sa obyvatelia a návštevníci isto nemusia sťažovať na nedostatok čerstvého vzduchu. Priamo v srdci mesta sa totiž nachádza doslova zelená ulica.

Ulica s asi najväčším stromoradím sa nachádza v brazílskom meste Porto Alegre. Bola vyhlásená za jednu z najkrajších zelených ulíc na svete. Listnaté stromy na ulici boli zasadené pred viac než sedemdesiatimi rokmi nemeckými robotníkmi z bývalého pivovaru.

Rua Gonçalo de Carvalho
‏شارع Rua Goncalo de Carvalho في البرازيل أحد أجمل شوارع العالم بسبب الأشجار الجميلة المحيطة به.. #غرد_بصورة http://t.co/Knh8X5TRca

Po oboch stranách ulice Rua Gonçalo de Carvalho je vysadených viac než 100 tipuánskych stromov. Koruny stromov v stromovej aleji sú vedľa seba tak blízko, že celá ulica vyzerá ako neuveriteľný zelený tunel. Prechádzka ulicou sa pre každého návštevníka zmení na dobrodružstvo v pralese.

"Rua mais bonita do mundo." #PortoAlegre #RuaGonçaloDeCarvalho #TúnelVerde #lindo

A post shared by M a r i a n a B e r t i (@berti.mariana) on

V roku 2005 hrozil výrub tohto krásneho miesta. Miestny developer chcel na mieste postaviť obchodné centrum, no petícia obyvateľov presvedčila starostu José Fogaça, aby vydal dekrét, ktorý zachová ulicu pre ďalšie generácie. Ktovie ako by čosi podobné dopadlo u nás…

#mycity #portoalegrers #brasil #ruagonçalodecarvalho regram @djraphacapra 👏

A post shared by Marcos Rusch (@marcosrusch) on

Brazíliu, krajinu, ktorá je miestom fantastickej etnickej rôznorodosti, exotickej kuchyne, neutíchajúcej radosti zo života, ale aj obrovskej chudoby a kriminality, vám bližšie v najbližšom cestovateľskom kine predstaví Michal Chmeliar. Spolu s ním si budete môcť vychutnať slnečné lúče na pláži Copacabana, zatancovať si na karnevale v Rio de Janeiro, zhlboka sa nadýchnuť v amazonskom pralese, zaburácať si na najznámejšom futbalovom štadióne Maracaná či postaviť sa zoči-voči majestátnej soche Krista Spasiteľa.

Cestovateľské kino: Brazília (Michal Chmeliar)

12. september – Kino Úsmev, Košice (link na FB udalosť)

Lístky sú dostupné na tomto odkaze.

Foto: Cestovateľské kino
Príbehy
0
Komentovať (0)