Foto: Instagram (elledarby_)

Ľuboš Belko / / News
Írsky hotel The White Moose Café zakázal návštevy blogerom, influencerom a youtuberom potom, čo si 22 ročná Elle Darby zažiadala o pobyt zdarma.

Influencerka z Veľkej Británie si prostredníctvom e-mailu pýtala 5 dňový pobyt v hoteli zadarmo. Akonáhle bola zamietnutá, začala sa topiť vo vlastných slzách. Tomu však predchádzalo to, že majiteľ hotela sa rozhodol jej e-mail s touto mierne absurdnou požiadavkou, verejne zdieľať. Na Youtube má táto slečna 94-tisíc odberateľov, zatiaľ čo na Instagrame len o necelých 10 tisíc menej.

Tieto čísla sa však rapídne zdvihli potom, čo celý incident uzrelo svetlo sveta. Toto chúďatko, teda nedopadlo až tak zle, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať. Po zhliadnutí videa, v ktorom tvrdí, ako ju zalial smútok, hnev, hanba a úzkosť si na každom účte v priebehu pár dní polepšila o tisíce fanúšikov. Čo sa vlastne stalo? Slečna menom Elle Darby napísala e-mail do luxusného írskeho hotela, v ktorom žiadala o päť nocí pobytu zadarmo, výmenou za zdieľanie a chválu v jej videu.

V svojom e-maile zmienila aj to, že podobnú spoluprácu mala aj s hotelom na Floride, ktorý bol s výsledkom mimoriadne spokojný. Odpoveď, ktorú si pre ňu hotel prichystal, však rozhodne nečakala. Majiteľ hotela tento e-mail publikoval na Facebooku a napísal k nemu zopár štipľavých riadkov. V prvej rade jej za e-mail poďakoval, pričom sa upriamil na fakt, že pozná jej meno, no oslovenie zjavne nie je dôležité, čím reagoval na to, že influencerka naň akosi pozabudla.Ďalej majiteľa hotela pochválil Elle za to, že musí mať poriadne „gule“, ak je schopná napísať takýto e-mail, zároveň jej však vraj zjavne chýba rešpekt aj sebaúcta. Paul tiež napísal, že okrem toho, že vedie tento hotel, tiež píše blog, no nikdy by si nedovolil pýtať od niekoho niečo zadarmo, a tiež sa kvôli tomu nepovažuje za čosi viac. Taktiež vypichol dôležitý fakt a to, že jej video nezaplatí obsluhu, chyžnú ani energie vyčerpané pri jej pobyte.

Na to Elle vydala 17 minútové video s názvom I was exposed (SO embarrassing) (Bola som odhalená (STRAŠNÝ trapas), v ktorom žialila nad tým, že ako 22 ročné dievča, ktoré si robí biznis z domu, neurobila nič zlé. Tiež si vyliala všetky svoje negatívne a sužujúce emócie pričom sa hájila slovami, že mala len tie najčestnejšie úmysly. Nech však jej úmysly boli akokoľvek čisté, majiteľ hotela sa s touto myšlienkou nestotožnil a požiadavka, s ktorou prišla Elle, sa mu zdala nanajvýš nevhodná.

Majiteľa vytočilo to, že Elle by pekne rozprávala o hoteli, len v prípade, že by dostala ubytovanie zadarmo. To sa mu nepáčilo, a tak vydal úplný zákaz pre blogerov, youtuberov a influencerov vo svojom hoteli. Ako dôvod uviedol, že tento typ reklamy je až príliš rozmohnutý. Jeho krok vznikol až potom, čo Elle zavesila na Youtube zmieňované video. Paul ju predtým neoznačil ani neodhalil. Vo svojom zákaze sa upriamil na skutočnosť, že Elle sa odhalila sama a iba potvrdila jeho predošlé tvrdenie, že tento typ ľudí chce všetko za nič.O pár dní na to, zavesil Paul na internet falošnú faktúru pre Elle, ktorú vyčíslil na viac ako 4 milióny eur. Tento poplatok mala Elle uhradiť hotelu ako províziu za účasť v 114 článkoch v 20 rôznych krajinách s potenciálnym dosahom 450 miliónov ľudí. Na záver je na faktúre uvedená poznámka, že platba musí byť uhradená v eurách a zmienka vo videu sa nepovažuje za platbu. Týmto vtipným gestom tak dal Paul najavo, ako vníma jej prístup. Podľa portálu LinkedIn je táto suma správna, čo sa týka dosahu článkov a vzrastu jej popularity.


https://twitter.com/whitemoosecafe/status/954732613541023744

Elle nenavrhla hotelu žiadny marketingový plán ani obchodnú stratégiu. Hotel si však zakladá na tom, aby ich spolupráca s ostatnými spoločnosťami prebehla čestne, úprimne a zároveň tak, aby nikto neprišiel skrátka. Tým, že Elle sa vo videu sama odhalila a vinu zvalila na hotel, nazbierala tak ohromné množstvo fanúšikov, ktoré sa pohybuje v tisícoch ľudí, ako sme uviedli na začiatku.

V tomto prípade síce hotel konal ostro, no čestne. Zatiaľ čo hviezda z Instagramu zo seba urobila obeť za cenu slávy. Preto je vždy dôležité, aby ste konali čestne, tak sa vyhnete riziku, že vaše konanie niekto skutočne odhalí a zosmiešni.

Pozri aj: Úspechy slovenských študentov vo vede si všimol celý svet. Za odmenu po dvoch z nich pomenovali asteroidy

independent.co.ukindependent.co.uk
0
Komentovať (0)