Tento článok nie je nenávistne namierený na žiadnu skupinu žien.

Zbožňujem ženské, rada sa nechám vždy inšpirovať a rada spoznávam nové. Veľa žien je mojou každodennou motiváciou, ako byť lepším človekom. No dnes by som chcela napísať o ženách, ktoré sa nesprávajú ako ženy. Ktoré sú skôr hanbou nežného pohlavia.

Áno, ako sa hovorí, nech hodí kameňom ten, kto je bez viny. Nechcem nikoho zosmiešňovať, no už dlhší čas mám potrebu vyjadriť sa. Hanbím sa. Áno, hanbím.

Hanbím sa za tie, ktoré sú síce pre mňa cudzie, no vidieť ich na párty úplne opité a bezvládne nie je pre mňa ľahké. Drahá, prečo to robíš? Prečo si išla s cudzím mužom preč a komu sa chceš zapáčiť? Sebe? Jemu?

pixabay.com

Drahá, prečo pridávaš na svoj Instagram polonahé a lacné fotky? Prečo tvoj zadok musí byť na polke fotografie a prečo sú tvoje pózy afektované, smiešne a sexistické? Prečo na nich pridáš popis o tom, aká si smutná, o tom, ako niekto zlomil tvoje srdce a nik ťa nie je hoden? Myslíš si, že tvoje fotky zaujmú úprimných a dobrých mužov? Nie. Nemôžeš sa potom čudovať, že nachádzaš vo svojom živote iba pretvárku, využívanie a nenávisť.

Drahá, prečo si taká vulgárna? Prečo hovoríš, že sa staráš len o samú seba, pretože všetci naokolo ťa zradili a pritom tajne plačeš po nociach? Prečo sa tváriš tak nedostupne, vulgárne a kyslo?

pexels.com

Drahá, prečo sa prispôsobuješ a chceš sa páčiť? Prečo si zapáliš cigaretu, len preto, aby si bola cool a aby si bola “dospelá”? Prečo si na seba obliekaš tie roztrhané čierne silonky, krátku sukňu a musíš si kúpiť najnovší ajfón? Aha, pretože je to moderné a chceš zapadnúť. Prečo musíš byť každý piatok a sobotu pripitá a pridávať na Instagram príbehy, ako dlho ste boli hore a čo všetko zlé ste urobili?

No pamätáš si, keď ti k tvojmu úprimnému šťastiu stačila dobrá kniha, pár priateľov a nádherné prechádzky? Vari si na to zabudla?

Prečo tvoj mejkap a tvoje obočie musia byť tak výrazné? Vari nie si krajšia, keď si jednoducho sama sebou? Prečo musíš vyplazovať jazyk na každej fotke? Prečo cigarety musia byť zaznamenané na každom instagramovom príbehu?

pixabay.com

Drahá, to, že budeš neustále odvrávať a hovoriť, že tvoji rodičia sú staromódni a nechápu ťa, ti nepomôže. Prečo opäť nepoďakuješ za dobré jedlo, ktoré tvoja mamina s láskou prichystala? Kedysi si to robila.

Mám pocit, že dnešné ženy a dievčatá sa snažia byť silné, chovajú sa ako muži a predstierajú, že žiadne srdce nemajú. My, ženy, si neuvedomujeme, ako hodnotu máme. Ponižujeme sa, sme ľahká korisť a každý z nášho okolia musí prostredníctvom sociálnych sietí vedieť, že sme si kúpili novú podprsenku, že sme vo vani alebo máme nové značkové prádlo. Zahadzujeme svoju hodnotu, ničíme svoje povahy a chceme niečo viac. Chceme sa páčiť iným, chceme zapadnúť a chceme, aby každý vedel, že sa máme dobre. Pritom sa nemáme. Dávame si na seba masky.

pexels.com

Predtým prosím, ako budeš zdieľať tvoju polonahú fotku so svetom a sledovať, ktorý chlap tvoju fotku najlepšie okomentuje, pouvažuj nad tým, či si to tvoje telo a tvoje vnútro zaslúži. Porozmýšľaj, či je nutné ponižovať sa. Predtým, ako sa budeš snažiť zbaliť niekoho pripitá a bude ti jedno, kto to je, pouvažuj, či je to skutočne správne. 

Váž si samú seba, drahá.

Prosím. 

Pozri aj: Najsilnejšie ženy sú ženy s úzkosťou

Odzadu.sk
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy