Petra Sušaninová / /
Nikto z nás sa nenarodil so všetkou múdrosťou sveta.

Niektoré veci sa naučíme až postupom času a mnohé z nich len vďaka nepríjemným skúsenostiam. Veríme však tomu, že každá múdrosť k nám príde práve včas na to, aby sme do ďalšieho obdobia života vkročili oveľa lepšie pripravení.

Týchto 10 životných právd nás však nenaučia v žiadnej škole, preto sa často stáva, že sa poučíme až vtedy, keď už je neskoro. Akokoľvek však vždy ide o cennú skúsenosť, ktorá sa mení na silu.

Nikdy nevyhovieme všetkým

Nech sa snažíte akokoľvek, ľudia sú rôzni a nikdy nemôžeme vyhovieť všetkým. Preto to najlepšie, čo môžete urobiť, je jednoducho sa o to prestať pokúšať. Netrápte sa nad tým, že vás nemilujú všetci, dôležité je milovať sám seba.

Nikto nie je dokonalý

Nikto nie je dokonalý a len málokto je spokojný s tým, čo má. Ak sa naučíte, že nemá zmysel porovnávať sa s ostatnými, oslobodíte sa od mnohých predsudkov a bude sa vám žiť ľahšie, ako kedykoľvek predtým.

Foto: unsplash

Milujte svoje telo

Často týrame svoje telo rôznymi diétami, trápime sa kvôli nadbytočným kilám, vytŕčajúcim kostiam alebo nedostatku svalovej hmoty. S telesnou schránkou, s akou sme sa narodili, však budeme žiť celý život a nie je nič krajšie, ako naučiť sa svoje telo akceptovať a milovať ho také, aké je, aj s jeho nedokonalosťami. Kritizovanie každej jednej vrásky nemá význam a to, kým ste, určuje vaša duša, nie vaše telo.

Čo ste dali svetu

Keď budeme tento svet opúšťať, nebude záležať na tom, koľko ľudí nás kedy považovalo za krásnych ale na tom, čo sme tomuto svetu dali a koľko za sebou zanechávame múdrosti a lásky. Nehromaďte majetok niekde pod vankúšom, cestujte, objavujte, spoznávajte ľudí a rozprávajte príbehy.

Zajtrajšok nie je istý

Nikto z nás nemôže vedieť, či dnešok nie je posledným dňom a či bude nejaký zajtrajšok. Ak teda máte príležitosť, pite to najlepšie šampanské na svete a doprajte si kúsok čokolády. Neľutujte investovať do zážitkov, zariaďte si svoj život tak, aby bol zážitkom každý jeden deň.

Falošné ciele

Čo je v živote skutočne dôležité? niekedy sa ženieme za cieľmi, ktoré nám predpísali iní. Stravuj sa zdravo, vyzeraj dokonalo, nos značkové oblečenie, choď vždy s davom. Čo je však skutočne dôležité? Je nevyhnutné zodpovedať si túto otázku včas, aby sme nestrávili život hnaním sa za falošnými cieľmi.

Foto: unsplash

Starnutie

Mnohí z nás sa nedokážu zmieriť s faktom, že starneme. Starnutie je však nezastaviteľný proces a aj keď sa ho vedci snažia zastaviť a zvrátiť, bohužiaľ to zatiaľ možné nie je. Starnutie je prirodzený proces a čím skôr si uvedomíte, že každý vek má svoje čaro, tým skôr okúsite pocit šťastia a spokojnosti.

Dobro vs. zlo

Zdá sa, že keď urobíme chybný krok, všetci ho videli a každý má k nemu komentár. Keď však urobíme niečo dobré, ako keby sa práve v ten moment celý svet díval niekam inam. Aké je riešenie? Jednoducho sa prestaňte starať o to, kto sa práve pozerá a užívajte si život plnými dúškami.

Zdravie nadovšetko

Z každej strany počúvame, aká je zdravá strava dôležitá a ako si treba dávať pozor na každé sústo. Verte však, že stres vášmu zdraviu škodí oveľa viac, ako keď si doprajete chutný obed. Tou najlacnejšou a najlepšou medicínou je šťastie a spokojnosť.

Vymedzený čas

Možno našťastie a možno nanešťastie nežijeme večne a náš čas na tomto svete je obmedzený. Urobte všetko preto, aby ste si ho užívali naplno a bavili sa. Nič nie je smutnejšie, ako keď vnímate život ako nudnú a smutnú povinnosť.

Nezabúdajte, dôležité je šťastie.

Pozri aj: Tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali byť vďační za hlúpych a zákerných ľudí, ktorých vám osud pošle do cesty

thepowerofsilence
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)