Možno aj vám sa už stalo, že ste si pozreli nejaký horor a zrazu sa vám zdala desivá aj chodba vo vlastnom dome.

Miesta desia ľudí z mnohých príčin. Možno to bolo miesto činu, kde sa odohral mimoriadne brutálny zločin, alebo je plné pavúkov, hadov a inej hávede, možno je tam taká tma, že neviete, čo z nej na vás môže vyskočiť. Občas ani sami nevieme, prečo nás nejaké miesto desí, stačí si však naň len spomenúť a naskakujú nám zimomriavky.

Jedným z nich je Hotel Provincial v New Orleanse

Jedna z budov bola údajne v období 2. svetovej vojny využívaná ako vojenská nemocnica. Legendy hovoria, že neskoro v noci môžete pocítiť, ako sa pod vami trasie posteľ a ľudia, ktorí tu pobudli tvrdia, že jednoznačne tu cítili prítomnosť niečoho neznámeho.

Les Hoia Baciu, Cluj- Napoca, Rumunsko

Mnoho ľudí hovorí, že je to jeden z najzvláštnejších lesov na svete. Stromy v ňom vyzerajú nezvyčajne a koluje mnoho príbehov o mimozemšťanoch a duchoch, ktorí sa tu potulujú. Ak by ste sa sem chceli vydať na výlet niekedy počas noci, nuž, veľa šťastia.

Pivnica Teda Bundyho, Salt Lake City

Ak vás zaujíma prípad slávneho zločinca Teda Bundyho, môžete navštíviť to, čo ostalo z jeho rezidencie, pivnicu. Nachádza sa na malom pozemku ukrytá medzi stromami. Ak teda máte odvahu.

Gepostet von Kaitlynn Xiques am Dienstag, 20. Juni 2017

Pluckley Village, Ashford District, Kent, Anglicko

Údajne ide o jednu z najstrašidelnejších dedín v Anglicku. Obyvatelia tvrdia, že tu vídali ducha starostu, ktorý sa zabil a ducha akejsi viktoriánskej dámy. Okrem toho tu nájdete aj les, z ktorého sa vraj ozýva škrekot a výkriky, vyslúžil si preto pomenovanie „Kričiaci les“.

View this post on Instagram

"Twilight's last gleaming",…at cozy cottage..🌄🌌

A post shared by leejamesdavies (@leejamesdavies) on

Shanghai Tunnels, Portland, Oregon

Aj tento systém podzemných chodieb je opradený legendami. Údajne to kedysi bolo hniezdo kriminality, kde neboli ničím výnimočným skrýše plné drog, gamblingu a možno tu stretnete aj jedného alebo dvoch duchov.

wikipedia.org

View this post on Instagram

Ghost tour on Halloween night 🎃👻💀

A post shared by Kitty Sunnette (@kittyssoliloquy) on

Mauzóleum Craigmiles, Cleveland. Tennessee

Mauzóleum dala postaviť prominentná rodina z Clevelandu pre svoju 7-ročnú dcéru, ktorá umrela. Na istej časti mramoru nájdete miesto, ktoré je výrazne tmavo červenej farby, zvyšok mramoru je však biely. Rodina dala mramor vyčistiť, dokonca aj nahradiť novým kusom, červený fľak sa však vždy opäť objaví.

Lawang Sewu, Semarang, Java, Indonézia

Lawang sewu znamená v preklade „tisícky dverí“ a toto miesto ich má skutočne veľa. Dnes už miesto nefunguje a slúži len ako turistická atrakcia. Budovu však údajne chráni duch ženy, ktorá sa tu pred rokmi zabila a ďalšej, ktorá zomrela pri pôrode.

wikipedia.com

Beverly Hills Supper Club Site, Southgate, Kentucky

V roku 1977 táto budova vyhorela a počas požiaru v nej zomrelo 150 ľudí. O 40 rokov neskôr stále môžete vidieť pozostatky na mieste, kde stála. Je zvláštne a smutné stáť na mieste, kde zahynulo tak veľa ľudí.

https://www.instagram.com/p/BWImJi3BF5x/?taken-at=572379328

Palace Theatre, Canton, Ohio

V roku 1930 tu zahynul muž, ktorý chodil s dcérou mafiána. Mafiánovi sa to nepáčilo a priateľa svojej dcéry dal zabiť. Okrem toho však ľudia tvrdia, že na balkóne budovy vídajú ducha malého dievčatka.

Les Monroe Woods blízko rieky Snohomish, Monroe, Washington

Vedeli ste, že práve tu sa natáčala scéna z filmu The Ring? Nachádza sa tu stodola, v ktorej vyrastala filmová Samara.

The Harmony Inn, Harmony, Pennsylvania

Návštevníci a ľudia, ktorí tu pracujú sa zhodujú v tom, že na tomto mieste určite straší. Ak sa prejdete okolo budovy, možno uvidíte niekoho, ako na vás máva z najvyššieho okna, čo sa zdá milé až do chvíle, keď si uvedomíte, že najvyššie poschodie je už roky zamknuté a nikto tam nemá prístup.

https://www.instagram.com/p/BKmL8jEhup4/?tagged=theharmonyinn

Indiánska škola, Brigham City, Utah

Budova bola postavená v roku 1942 a slúžila ako vojenská nemocnica Bushnell Army Hospital. Neskôr bola zatvorená a znovu otvorená ako škola pre indiánske deti, ktoré boli odobraté rodičom za účelom „scivilizovať“ ich. Budova bola opäť zavretá v roku 1984 po tom, ako sa dostalo na svetlo sveta hrozné zaobchádzanie, akému boli deti vystavené. Dnes je opustená a je obľúbeným miestom, kde sa stretávajú členovia rôznych kultov.

View this post on Instagram

Lonely and forgotten

A post shared by K. Scott (@kscottforman) on

Cintorín Myrtle Hill, Memphis, Michigan

Hovorí sa, že na cintoríne straší, najmä poblíž niečoho, čomu sa hovorí „Witch´s Ball“. V odraze gule je údajne možné vidieť tváre, iní hovoria, že sa sama od seba otáča. Miesto vyšetrovalo mnoho ľudí, ktorí sa venujú paranormálnym javom a boli vydesení.

https://www.instagram.com/p/vCbqsjyam5/?tagged=witchsball

Bull Street Asylum, Kolumbia, Južná Karolína

Je to obrovský opustený ústav, ktorý bol okolo roku 1900 ešte prepchatý obyvateľmi a pracovníkmi, pričom s pacientmi sa nezaobchádzalo najlepšie. Ak sa sem vyberiete, možno nájdete laboratórne plášte, zložky pacientov a listy, ktoré písali pacienti svojim rodinám.

Hotel Choughs, Somerset, Anglicko

V roku 1578 tu vypukol masívny požiar, ktorý spálil mnoho budov, hotel však ostal nedotknutý. Pod hotelom sa nachádzajú tunely, ktoré boli údajne využívané na satanistické rituály.

Google Street View: Choughs Hotel Chard Somerset

Most duchov, Aurora, Colorado

Táto cesta sa nachádza uprostred ničoho a hovorí sa, že práve tu sa odohral masaker Indiánov. Niektorí vodiči tvrdia, že ak tadiaľ autom prechádzate počas noci a ostanete naozaj potichu, začujete zvuk bubnov.

The pentagram in the middle of the bridge

Gepostet von Third Bridge am Sonntag, 29. Juli 2012

https://www.instagram.com/p/uSANrkSij_/?taken-at=437641018

Glensheen Mansion, Duluth, Minnesota

Domáca pani a jej opatrovateľka tu v 70. rokoch zomreli za záhadných okolností a dnes je tento dom sprístupnený turistom, ktorí túžia po stretnutí s duchom.

View this post on Instagram

#glensheenmansion #duluth #minnesota

A post shared by 🌙 Luna Lynise 🌸 (@luna_lynise_lycan) on

Dedina Letchworth, Haverstraw, New York

Je to skupina budov, ktoré mali slúžiť ako ústavy. Mali ísť príkladom v starostlivosti o mentálne a fyzicky postihnutých jedincov. Nanešťastie, stali sa presným opakom a miesto sa stalo nepríjemnou pripomienkou ľudskej krutosti.

https://www.instagram.com/p/BXx0PvBFVBh/?taken-at=264131764

https://www.instagram.com/p/BX3U7_Jhie2/?taken-at=264131764

Capela dos Ossos (Kaplnka kostí), Evora, Portugalsko

Je to kaplnka ozdobená skutočnými ľudskými kosťami, ktoré boli exhumované z hrobov po roku 1600. Desivá je už samotná predstava, že miesto je doslova oblepené pozostatkami tisícok mŕtvych ľudí.

tripadvisor.com

Veríte, že existuje niečo medzi nebom a zemou? Na akom najdesivejšom mieste ste boli doteraz vy?

Pozri aj: Internet zaplavili strašidelné príbehy o čiernookých deťoch. Je to len desivý mýtus alebo ešte desivejšia skutočnosť?

buzzfeed
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy