To, či sa do niekoho zamilujeme, alebo nie, je vec nášho vnútra, myšlienok a tej povestnej iskry. Naozaj ťa tvoj partner, či partnerka miluje?

Vo veciach lásky je dobré mať jasno hneď od začiatku. Každý z nás chce predsa vedieť na čom je, kam vzťah speje, ako skončí a hlavne to, či nás dotyčný človek miluje? Posledné dni si všímam všetky zamilované dvojice okolo mňa. Z niektorých láska vyžaruje na kilometre, z iných cítiť nervozitu, chlad, alebo to niekedy ani nedokážem odhadnúť, či identifikovať.

pixabay.com

Všetko sú to však len moje pocity. To, ako to medzi vami je – vieš len ty a on, ty a ona. Napriek tomu mi povedali kedy milujú. Muži aj ženy. Toto je ich odpoveď:

„To, že ju milujem je na prvý pohľad jasné z mojich činov. Pre ženu, na ktorej mi záleží spravím takmer všetko. Nenechám si skákať po hlave, ale vstanem, hoci aj o polnoci, keď sa o ňu bojím. Keď je nervózna, zbytočne neprovokujem. Objímam ju len tak, nemusí o to prosiť. Keď sľúbim, tak zavolám. Ak sa mi neozve, zaujímam sa, čo je s ňou. Pýtam sa jej na detaily dňa, hoci nie vždy ma to skutočne zaujíma.

Ráno vstanem o niečo skôr len preto, aby som ju videl spať. Milujem ju nenamaľovanú, unavenú, šialenú. Keď sa pohádame, snažím sa nájsť kompromis. Na každé výročie odo mňa dostane maličkosť ako dôkaz toho, že mi na nej záleží. Páčia sa mi aj iné ženy, ale z úcty k nej by som ju nepodviedol. Nie je dokonalá, vytočia ju hlúposti, ale to nič nemení na tom, že je to ona. Tá, pre ktorú sa snažím byť lepším mužom a partnerom.

Ak ženu milujem, dám jej to každý deň najavo. Preto, ak sa neozývam, alebo správy ignorujem…nehľadaj za tým žiadnu „skrytú lásku. Jednoducho tam nie je.“

Toto je tá ženská:

pixabay.com

„Odkedy som ho stretla, nemám potrebu hľadať inde. Prekvapujem ho maličkosťami a pamätám si každý detail z nášho stretnutia a rozhovorov. Nepotrebujem jeho majetky, ale jeho, ako človeka. Jeho čas. Keď muža milujem, je mi jedno, čo mi hovoria druhí. Som ochotná vzdať sa svojej postavy len preto, aby som vynosila naše dieťa. Snažím sa byť tolerantnejšia. Varím, upratujem a starám sa. Občas zabúdam na seba, na spánok, len preto, aby sme boli spolu.

Pre neho by som odmietla akéhokoľvek dokonalého muža. Starám sa o seba a snažím sa pre neho vyzerať čo najlepšie. Držím diéty a cvičím od rána do večera. Môj muž jednoducho vie, že ho milujem. Dávam mu to najavo každý deň a aj keď sa hádame, tak s rozumom. Viem sa ospravedlniť a priznať si chybu. To všetko len pre neho..“

To, či ťa miluje nezistíš inak, ako z jeho činov a z jej skutkov. Veľkosť lásky nenameriaš z drahých darov, vkusných reštaurácií, či dokonalých dovoleniek. Iba z prístupu tvojho partnera. Jeho slov, jej prejavov. Ak ťa miluje, tak to cítiš, ak nie, tak si kladieš otázky.

Pozri aj: 5 ÚŽASNÝCH VECÍ VO VZŤAHU, KTORÉ CHCE KAŽDÝ URÝCHLIŤ, NO ROBÍ TÝM VEĽKÚ CHYBU

Páči sa ti autorská tvorba Dominiky Dongovej? Sleduj jej blog a lajkni ju na jej Facebookovej stránke, kde nájdeš veľa podobných článkov, ako je tento!

Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy