Hovorí sa, že krása je v oku toho, kto ju vníma. Je teda subjektívna.

Okrem toho, krása a atraktivita nemusia vždy znamenať jedno a to isté. Atraktívni môžeme byť aj bez toho, aby sme boli krásni navonok – teda aby sme zodpovedali tomu, čo spoločnosť definuje ako krásne. Napriek tomu sú ľudia krásou priťahovaní. Vedeli ste však, že za každých okolností dokážeme ovplyvniť svoje prostredie tak, aby nás vnímalo ako atraktívnejšiu osobu? Bývalý agent FBI sa rozhodol podeliť s metódami, ktoré agentúry úspešne využívajú už 20 rokov.

#1 Nakloňte hlavu

Všimli ste si, že pri načúvaní ženy častejšie nakláňajú mierne hlavu na bok? Niečo podobné robia aj muži, avšak skôr v prípade, ak chcú dať najavo dominanciu. V obyčajnej komunikácii je to však znakom toho, že druhej osobe dôverujeme. Podobné je to aj vo zvieracej ríši.

Na krku máme totiž dôležitú tepnu a naklonením hlavy ju odhalíme. Čo už je väčší prejav dôvery, ako odhaliť niekomu svoju krčnú tepnu? Ale nie, vážne, toto miesto je totiž na ľudskom tele jedno z tých najzraniteľejších. Dávajte si však pozor, ak nakloníte hlavu dozadu a prevrátite očami, za každých okolností je to vnímané ako znať nepriateľstva, aj keď ste to mysleli zo žartu.

#2 Pracujte na výrazoch tváre

Je dôležité, aby ste zapájali obočie. Vedeli ste, že ak stretneme niekoho nového, podvedome dvíhame obočie, aby sme dali najavo, že nemám žiadne agresívne úmysly? Tento znak sme schopní spozorovať už zo vzdialenosti dvoch metrov a budí dojem, že osoba bude zrejme príjemným človekom. Nič však netreba preháňať. Ak niekomu budete neprestajne hľadieť do očí a hrať sa pritom s obočím, skôr dotyčného vydesíte.

#3 Usmievajte sa očami

Úprimný úsmev je nákazlivý a spôsobuje vyplavovanie endorfínov do tela. A s ľuďmi, s ktorými sa cítime príjemne, je predsa radosť komunikovať. Ak sa však úsmev pokúsite sfalšovať, nebude to mať rovnaký efekt. Je rozdiel, keď nasilu vyceríte všetky zuby a keď sa usmievate úprimne. Vtedy sa vytvoria okolo očí jemné vrásky a kútiky úst prirodzene smerujú hore.

unsplash.com

#4 Zabudnite na frázu „Nemáš za čo.“

Túto frázu by ste mali vymeniť za niečo v zmysle „Som si istý/á, že by si to isté urobil/a aj ty pre mňa.“ To vzbudí v človeku pocit vzájomnosti. Nebojte sa požiadať niekoho o radu či o požičanie knihy. Ľudia majú potrebu cítiť sa dôležito a ak ich o niečo požiadate, poskytujete im práve túto možnosť.

#5 Stíšte hlas

Šepkanie je považované za intímnu formu komunikácie. Nevravíme, že je vhodné využívať ho po celú dobu komunikácie, ak sa však občas nakloníte bližšie k osobe a niečo zašepkáte, vzbudíte dojem, že sa delíte o tajomstvo. Osoba sa k vám inštinktívne nakloní bližšie, čím dôjde k nenápadnému narušeniu osobného priestoru, čo vám však v tomto prípade nahrá do karát. Naopak, ak sa pri komunikácii nakloníte na stoličke dozadu a budete hovoriť nahlas, vzbudíte dojem nezáujmu.

#6 Nechajte osobu pochváliť sa

Je síce milé povedať niekomu kompliment, ešte lepšie však je, keď necháte osobu, aby sa pochválila sama – napríklad ak necháte niekoho, aby hovoril sám o sebe a vyjadríte uznanie nad tým, čo dokázal/a. Alebo poznamenajte, že pochvalu povedala tretia osoba. Ak už vyslovíte kompliment sami, dávajte pozor na to, čo pochválite. Je síce pekné pochváliť výzor, oveľa lepšie však padne, ak pochválite niečo, čo osoba dosiahla a na čo vynaložila úsilie.

unsplash.com

#7 Nebojte sa pochybenia

Poznáte situáciu, keď sa s niekým rozprávate a máte strach, či nepoviete alebo neurobíte niečo divné? Občas sa tak cíti každý a ak v komunikácii urobíte chybu a umožníte osobe napraviť ju, dvihnete jej sebavedomie a dáte najavo, že aj vy ste predsa len človek a každý občas robí chyby.

#8 Hrnček

Vedeli ste, že 70 percent komunikácie medzi ľuďmi prebieha počas jedenia? V takom prípade vzniká priestor všímať si nenápadné gestá, napríklad kam umiestnil človek, s ktorým komunikujete, hrnček s nápojom. Ak ho dal pred priamo pred seba, môže tým naznačovať, že s vami viac netúži komunikovať a túži po väčšej vzdialenosti. Podobne môže pred seba umiestniť napríklad stojan s ponukovými lístkami či vázu. Spomeňte si, že keď idete von s priateľmi, hneď dávate všetko nabok, aby vznikol otvorený komunikačný priestor.

#9 Všímajte si pery

Ak sa niekto dotýka svojich pier, dáva tým podvedome najavo hanblivosť. Všímajte si, kedy taká situácia nastane. Zvyčajne sa to deje vtedy, ak sa spýtate nepríjemnú otázku, alebo dostanete osobu do nepohodlnej situácie. Okrem toho je dôležité všímať si oči, a to nie len toho, s kým komunikujete, ale aj vlastné. Ak napríklad idete na večeru s niekým dôležitým, voľte miestnosť s tlmeným osvetlením. Budete mať rozšírené zreničky a osoba vás bude vnímať pozitívnejšie.

unsplash.com

#10 Prekážky

S fenoménom, kedy sa najprv osoby neznášajú, potom sa však spoznajú lepšie a zrazu sa zamilujú, sa stretávame najmä vo filmoch. Platí to však aj v skutočnosti. Ak prvé stretnutia nepôjdu úplne hladko, nemusí to znamenať, že ste si s danou osobou vôbec nesadli. Prekážky sa dajú prekonať.

Aké triky využívate vy, ak chcete, aby vás iná osoba považovala za atraktívnejšieho človeka?

Pozri aj: TEST: Ste charizmatickí? Odpoveď vám dá tento 6-otázkový test

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)