Reprofoto: RTVS/Facebook (Biskup Jozef Haľko)

Seriál Priznanie si pozrel aj biskup Jozef Haľko a natočil k nemu krátke vyjadrenie.

V nedeľu odvysielala verejnoprávna RTVS dramatický seriál Priznanie, ktorý je voľným pokračovaním úspešného seriálu Hniezdo, rovnako z dielne verejnoprávnej televízie. S reakciou na nový seriál vystúpil na svojom oficiálnom facebookovom profile rímskokatolícky biskup Jozef Haľko, ktorému na seriáli prekážali jeho záverečné minúty. 

Láska medzi ženami je problém

„Na konci seriálu nastalo prekvapenie. Sympatická mladá žena, ktorá sa zasadzuje o riešenie situácie utečenkyne a jej dieťaťa, príde domov a začne sa prezentovať v lesbickom vzťahu,“ hovorí Haľko.

Na biskupove video upozornil portál omediach.com. Portál opisuje tiež situáciu, ktorá sa udiala na konci prvej odvysielanej časti. Hlavná hrdinka príde domov a s partnerkou si oblečú tričká s polovičným srdiečkom. Spolu sa tešia, objímajú a pobozkajú sa.

V seriáli nie sú žiadne erotické scény a samotná scéna ani nepôsobí nijako vzrušujúco či explicitne. Oveľa väčšie prejavy homosexuálnych vzťahov môžeme bežne vidieť v zahraničných seriáloch. Biskupa však toto zobrazenie vzťahu dvoch žien na obrazovkách RTVS pobúrilo.

Nič netušiaci divák sa musí pozerať na dve ženy, ako sa partnersky bozkávajú, ako si vyznávajú lásku, ako kritizujú spoločnosť, ktorá ich nevie pochopiť, ako hovoria o tolerantnej babičke,“ hovorí Haľko vo svojom videu.

Pre mladistvých to môže byť vraj škodlivé

Podľa neho ide o prezentáciu homosexuálneho vzťahu a pohoršuje sa aj nad manipulovaním diváka, pričom spomína marxistické ideologické príručky, na ovplyvňovanie názoru ľudí, pričom seriál zachádza vraj ešte ďalej. Hnevá ho, že tvorcovia navodili u diváka sympatie k hlavnému hrdinovi a potom mu podsúvajú homosexuálnu ideológiu. Tiež mu vadí, že utečenecká tematika je podľa neho zneužitá na homosexuálnu propagandu.

To, čo on označuje explicitným lesbickým správaním, tak mohli vidieť aj 15-ročné deti, keďže seriál bol uvádzaný s týmto vekovým obmedzením.

„15-ročné dieťa je vo svojom vývoji veľmi citlivé, a keď sa mu takto priamo obrazovo prezentuje správanie takéhoto typu, môže to byť naozaj veľmi škodlivé, až devastačné,“ vraví, pričom sa obáva o vývin mladistvých divákov.

O homosexualite ďalej hovorí ako o probléme a tvrdí, že ani ľudom z LGBT komunity by sa tento seriál nemal páčiť, lebo ich „problém“ sa takto vulgarizuje.

Portál omediach.com upozorňuje, že v seriáli v prvej časti sa bozkáva aj muž so ženou, na to však biskup nereagoval. Haľko v závere videa povedal, že seriál už pozerať nebude.

Uložiť článok

Najnovšie články