Foto: IMDB

Ľuboš Belko / / Film
Jeden z najznámejších novodobých amerických sitcomov si získal svojich fanúšikov po celom svete.

A niet sa čomu čudovať. Seriál je naozaj skvelý, plný narážok, slovných zvratov a najmä nám ukazuje svet, vedcov, nerdov a vo všeobecnosti ľudí, ktorí sa od obyčajných smrteľníkov líšia vo všetkých smeroch. Dnes 25.9 sa môžeme tešiť na premiéru jedenástej série. Seriál včera oslávil 10. narodeniny a my vám k tomuto peknému výročiu prinášame niekoľko faktov o seriáli, o ktorých ste pravdepodobne netušili.

Vedeli ste napríklad, že ani jedna z hlavných postáv, nie je fanúšikom vedy? V skutočnosti sa to dalo očakávať, no pravda je taká, že predstaviteľ Sheldona, Jim Parsons, je v skutočnosti príšerný v matematike a tým pádom nikdy neinklinoval k prírodným vedám. Ako však sám uviedol, napriek tomu, že ich povahy sú úplne odlišné, stvárňovať Sheldona ho naozaj baví.

Neschopnosť Raja hovoriť so ženami vychádza zo skúseností producenta Billa Pradyho a z jeho predchádzajúcej práce. Tam mal kolegu, ktorý sa žien proste hanbil.

imdb.com

Herci John Galecki (Leonard) a Kaley Cuocová (Penny) tajili svoj vzťah, ktorý sa začal počas natáčania. Randili spolu dva roky a aj po rozchode ostali dobrými priateľmi. Cuocová sa v roku 2013 vydala za tenistu Ryana Sweetinga.

Jedným zo znakov tvorby Chucka Lorra sú vanity cards, teda akési malicherné odkazy, ktoré sa vyskytujú v záverečných titulkoch jeho seriálov, vrátane Teórie veľkého tresku. Ide o krátky text zobrazený na sekundu medzi titulkami.

Brazílsky biológ Andre Nemesio sa rozhodol pomenovať nový druh včely podľa najznámejšej hlášky Sheldona Coopera „Bazinga!„. Teda oficiálny názov včely znie Euglossa bazinga. Odôvodnil to tým, že včela sa svojim správaním snažila biológa nachytať.

Bazingabee.jpg

Dve hlavné postavy, Sheldon a Leonard, boli pomenované podľa známeho amerického producenta Sheldona Leonarda, ktorý zomrel v roku 1997 vo veku 89 rokov.

Sheldon Leonard in Another Thin Man trailer.jpg

Režisér seriálu, Chuck Lorre, zistil v roku 2009, že sa v Bielorusku vysiela podobný seriál s názvom Theorist. Ten je skoro na vlas podobný tomu americkému a zdá sa, že Bielorusi nemali o americkom seriáli ani potuchy. Herci aj celá produkcia si myslela, že ich seriál je jedinečný.

imdb.com

Seriál sa mal pôvodne volať Lenny, Penny a Kenny. Našťastie to však tvorcovia zmenili na The Big Bang Theory.

Dve poschodia sú vlastne jedno. Môže sa zdať, že pri natáčaní sa využívajú dve poschodia, no nie je tomu tak. Z ekonomického hľadiska je menej nákladné natáčať scény na jednom poschodí a obmeniť na ňom veci, ako na dvoch.

V súčasnosti sa chystá na obrazovky seriál, ktorý bude rozprávať o mladom Sheldonovi. Presnejšie o jeho detstve. Nejde však o typický sitcom. Seriál sa skôr podobá na humorne ladenú drámu, no už prvý trailer nám napovedá, že sa máme na čo tešiť.

Pozri aj: Hviezda seriálu Teória Veľkého Tresku, Jim Parsons, si po 14 rokoch vzal svoju lásku

0
Komentovať (0)