Foto: wikimedia.org(Lucélia Ribeiro)

Michaela / / Série
Nie všetky rúcania bariér sú prospešné pre spoločnosť. Konanie belgickej stránky je toho dôkazom.

Je zrejmé, že sedemročné deti nám asi len tak „nezožerú“ rozprávku o bocianoch. O tom, ako prišli na svet, už väčšinou majú akú-takú predstavu. Proces rozmnožovania, ako aj samotnú sexualitu, im však treba dávkovať postupne s prihliadnutím na vek. Belgická stránka “Alles over seks” (Všetko o sexe), to však naozaj prehnala. Maličké deti učí nielen o sexuálne prenosných chorobách, ale ponúka im zopár tipov, ktorými si môžu vylepšiť sex.

Samozrejme, tvorcovia stránky Alles over seks to mysleli dobre. Ich prvotným cieľom určite nebolo šokovať okolitý svet, i keď sa im to neplánovane podarilo. Tento nezvyčajný projekt má na svedomí organizácia Sensoa, ktorá sa zaoberá práve problematikou sexuálneho zdravia. No informácie o sexe podávajú naozaj nešťastným spôsobom. Načo je žiakovi základnej školy ovládať tipy na zlepšenie orálneho sexu či sexuálne polohy? Miesto ochrany a zvýšenia povedomí o sexe to môže mať opačný účinok. Deti sa tak môžu (ne)priamo nabádať k činnosti, na ktorú majú ešte niekoľko rokov čas.

Stránka ponúka návod (takmer) na všetko

allesoverseks

Ak si prelistujete stránku, dozviete sa čo-to o masturbácii, sexuálne prenosných chorobách, polohe 69, či aké sú najvhodnejšie pozície pre análny sex. Aby toho nebolo málo, stránka je zaradená medzi príručky pre mladistvých, čo dodáva absurdnosť celému prípadu. Táto netradičná brožúra je silne podporovaná flámskou vládou, pričom ju veselo distribuujú v základných školách v severnej časti Belgicka. Primárne sú síce informácie primárne určené pre 15-ročných študentov, no  organizácia Sensoa tvrdí, že sú vhodné pre detí od siedmych rokov. A práve to je na tom to alarmujúce.

Stránku kritizuje viacero odborníkov

Photo by Jackie Kelly on Unsplash

Hovoriť o sexe by sme rozhodne mali. Dokonca aj na základnej škole. Keby sexualita nebola tabu, možno by sa v pôrodniciach ocitlo menej neplnoletých dievčat, ktoré tam nie sú až takou raritou, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Avšak kritici tohto nezvyčajného sexuálneho sprievodcu pre mladistvých poukazujú aj na iný fakt. Stránka by sa mala sústrediť predovšetkým na emocionálne prežívanie sexu a nie na technickú stránku sexuality. Belgický minister Sven Gatz, však na stránke nevidí nič nevhodné. „Mládež je v súčasnosti konfrontovaná so sexom oveľa viac, než si myslíme. Často ich však k tomu vedie čistá zvedavosť,“ tvrdí v svojom facebookovom príspevku.

Mnohí však poukazujú na to, že stránka dáva jasný návod na orálny sex či sexuálne pozície, na ktoré majú deti naozaj dosť času.

Pozri aj: 

independent.co.uk
0
Komentovať (0)