Foto: Calaak´ Pool

Francúzska spoločnosť prišla so skutočne jedinečným nápadom.

Letné horúčavy sú v plnom prúde, čo znamená, že je ideálny čas vytiahnuť plavky a ísť sa niekam okúpať. Najlepšie do vlastného bazéna. Francúzska spoločnosť prichádza s jedinečným riešením, ktoré vás nebude stáť celý majetok. Bazény vyrába z prepravných kontajnerov.

Bazény z prepravných kontajnerov

Francúzska spoločnosť Calaak´Oncept sídliaca v Geispolsheime okrem iného premieňa prepravné kontajnery na dizajnérske kúsky. Kombinuje moderný a industriálny štýl. Ako píše portál Design Boom, vôbec to nie je len o tom, že vám privezú na dvor kontajner, do ktorého si napustíte vodu. Zákazník si môže bazén prispôsobiť, pri výrobe na mieru mu po celý čas pomáhajú odborníci.

Foto: Calaak´ Pool

Bazény, ktoré môžu byť úplne alebo čiastočne pod, ale aj nad zemou, nespôsobia v peňaženke prievan. Firma totiž chce ľuďom ukázať, že existujú aj ekologické, estetické, no zároveň aj finančne dostupné alternatívy. Navyše, údržba takéhoto bazéna je úplne jednoduchá, zvládne ju skutočne každý. Calaak´Oncept ponúka 3 rôzne kategórie bazénov Calaak.

Foto: Calaak´ Pool

Jeden z bazénov meria na dĺžku 6 metrov a je ideálny najmä pre majiteľov menších záhrad. 12-metrový bazén má dve varianty. Jedna je určená pre milovníkov plávania, veľké rodiny alebo pre atlétov. Súčasťou druhej je časť vyhradená pre vírivku, vďaka čomu si v bazéne užijete maximálny relax. Dopriať si môžete aj hydromasáž a aromaterapiu. Zaujímavosťou je chromoterapia, teda terapia farbami, ale aj vodopád, ktorý zas lieči zvukom.

Vyrábajú ich na mieru

Dizajn bazénu sa prispôsobuje prianiu zákazníka, vonkajšia časť je obložená zvyčajne dreveným alebo kovovým obkladom. Klient si môže vybrať typ dreva ako aj to, z čoho bude vyrobené zábradlie vedúce do bazéna. K dispozícii je aj niekoľko variant schodiska, vďaka ktorému doň poľahky vojdete. Vybrať si môžete napríklad medzi odnímateľným dreveným schodiskom alebo pripevneným kovovým.

Foto: Calaak´ Pool

Vďaka LED osvetleniu môže byť zážitkom aj nočné kúpanie. Súčasťou výbavy je aj automatický regulátor hladiny chlóru, kryt na bazén či biologická filtrácia. Inštalácia bazéna na dvore klienta zaberie len jeden deň, potom sa môžete kúpať do sýtosti. Pochopiteľne, výroba trvá o niečo dlhšie, bazén je hotový približne do 4 týždňov.

Spoločnosť ponúka aj ďalšiu vychytávku. Z prepravných kontajnerov dokáže k bazénu vyrobiť aj malý domček, v ktorom môžu byť napríklad toalety alebo kabínky na prezliekanie. Vďaka antikoróznemu náteru nehrozí, že by bazén zhrdzavel. Odolá dokonca aj nepriaznivému počasiu.