autoblog.com

Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Elektronické auto značky Tesla poznáme všetci. Mnohí z nás už taktiež počuli o jeho funkcií Autopilota. Táto pokroková technológia sa po testovaní dostala aj medzi ľudí a niekoľkí ju začali využívať každodenne.

V máji 2016 sa však stala prvá smrteľná dopravná nehoda, údajne zavinená Autopilotom. Po tomto incidente si začali ľudia klásť otázku, či je táto technológia bezpečná a spoľahlivá. Nedávno sa však dostal Joshua Neally do situácie, ktorú by podľa neho bez tejto technológie neprežil.

Američan Joshua Neally z mesta Springfield v Missouri po práci nastúpil do svojho auta Tesla Model X a vybral sa domov. Na diaľnici spravil to, čo robia mnohí vodiči tohoto auta – zapol si Autopilota. Po čase ho však začalo tlačiť na hrudi a po tom, ako zavolal svojej manželke, uvedomil si, že sa musí dostať do nemocnice. Nastavil preto, aby ho Autopilot odviezol do najbližšej nemocnice. Bolesť na hrudi napokon spôsobila pľúcna embólia a Neally sa časom plne zotavil. V rozhovore s televíziou CBS povedal: “Nemyslím si, že by som dokázal šoférovať do nemocnice bez autopilota.”

autoblog.com
autoblog.com
0
Uložiť článok
Komentovať