Foto: Facebook.com/Deepspot

V poľskom mestečku otvorili atrakciu len pre ozajstných odvážlivcov.

Aj keď súčasná situácia zatiaľ bezproblémové cestovanie po svete nedovoľuje, mnohé krajiny aj naďalej pokračujú v budovaní atraktívnych atrakcií nielen pre domácich obyvateľov, ale i turistov. Príkladom ide aj náš severný sused. V Poľsku sa totiž podarilo po dvoch rokoch dokončiť stavbu najhlbšieho bazénu na svete.

Nová atrakcia vznikla v centre DeepSpot v poľskom meste Mszczonów neďaleko Varšavy. Nový bazén slávnostne otvorili počas uplynulého víkendu po dvojročnej výstavbe. Informoval o tom web LAD Bible.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Deepspot (@deepspotpoland)

Najhlbší bazén sveta

Bazén z hĺbkou 45 metrov je vôbec najhlbším bazénom na svete a zmestí sa doň 8-tisíc metrov kubických vody. Jeho objem je tak zhruba rovnaký ako 27 štandardných plaveckých bazénov s dĺžkou 25 metrov.

Rekordná hĺbka však nie je jediným lákadlom pre domácich i turistov. Jeho veľkou atrakciou je tiež vyhliadkový tunel pod hladinou vody, no aj možnosť potápania sa vo výstroji. Komplex tiež ponúka ubytovanie v podobe hotela s izbami s výhľadom na bazén, množstvo reštaurácií i konferenčných miestností. Pokiaľ teda chcete svojho šéfa presvedčiť na zaujímavý teambuilding, po uvoľnení protipandemických opatrení odporúčame zájsť napríklad sem.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Deepspot (@deepspotpoland)

Aj vzhľadom na súčasnú situáciu okolo koronavírusu počas slávnostného otvorenia komplexu si v novom najhlbšom bazéne zaplávalo len okolo tucta odvážlivcov. Majitelia komplexu však veria, že táto atrakcia v budúcnosti priláka stovky zvedavých turistov.

Škôlka pre potápačov

Bazén bude slúžiť aj ako školiace stredisko pre nadšencov podmorského potápania. Má tiež niekoľko zvláštnych zákutí, ktoré je možné obdivovať práve len prostredníctvom úplného potopenia sa na dno bazéna. Ako však niektorí inštruktori prezradili, bazén aj napriek svojej rekordnej hĺbke bude pre potápačov akoby škôlkou. Profesionálni potápači totiž svoje schopnosti trénujú v úplne iných a divokejších, no najmä hlbších podmienkach. Tento bazén však rozhodne nie je pre každého.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Deepspot (@deepspotpoland)

Ak by ste ho chceli vyskúšať na vlastnej koži, je potrebné si rezrevovať termín a zakúpiť vstupenku. Cena sa v závislosti od toho, čo chcete vyskúšať, pohybuje vo výške od zhruba 51 eur do takmer 85 eur. V cene vstupenky je zahrnuté aj zapožičanie potrebnej výstroje.

DeepSpot je aktuálne najhlbším bazénom sveta, tento rekord si však neudrží dlho. Už o pár mesiacov by totiž mali otvoriť o 5 metrov hlbší bazén v meste Colchester vo Veľkej Británii, píše portál Noizz. Ani ten poľský nebol prvým najhlbším – prvenstvo „ukradol“ talianskemu bazénu v Montegrotto Terme, ktorý mal hĺbku „len“ 40 metrov.

Ako prebiehala výstavba najhlbšieho bazénu, si môžete pozrieť vo videu:

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )