Mesiac “blázon“ pre všetkých známy ako štvrtý v poradí.

Pre niektorých dôležitý najmä z dôvodu Veľkonočných sviatkov. No pre priaznivcov kultúry, hlavne čo sa týka hudobných fanatikov je tento mesiac v Prešove obzvlášť zaujímavý. Centrum nezávislej kultúry – Wave pripravilo dosť divoký program nielen pre domácich a dalo najavo, že monotónnosť tu už dávno nemá žiadne miesto.

Hneď v prvých dňoch (7.4) zavíta na východ Slovenska talentované duo pod názvom európskeho projektu “Gonsofus“. Sasha Mamaev a Gábor Tokár budú pokračovať v ich už tretej edícii “V Tvojom MESTE TOUR“, čo považovať za predzvesť vydania nového albumu. Na ich živom a energickom koncerte predstavia skladby z nového playlistu a rovnako sa môžete tešiť na klasiku z už známych albumov. Dvojica sa prezentuje tzv. transconinental groove zlievajúci niekoľko štýlov do perfektného celku (reggae, dub, hip-hop a omnoho viac). Skupina je známa svojou všestrannosťou keď počas jedného koncertu dokážu zahrať až na desiatich rôznych nástrojoch.

V aprílovom maratóne prevezme štafetu o týždeň neskôr legenda slovenského hip-hopu Braňo Kováč a.k.a Vec. Presne na Bielu sobotu zavíta do tretieho najväčšieho mesta Slovenska spoločne so svojim pobočníkom Škrupom v rámci “Domáce potreby turné ´17“. Aby ste sa zbavili predstavy stereotypného rapového koncertu, chlapci pre návštevníkov pripravia energický DJ set. O ešte kvalitnejší večer sa postará predskokan Tono S., člen Gramo Rokkaz Teamu, ktorý je známy svojim typickým vtipným nádychom rapovania. Celé večerné teátre bude hovoreným slovom sprevádzať Joe Trendy, takže sa môžete tešiť na nejaké tie stand up vsuvky.

Nech sa nezabudne aj na domácich umelcov. Vo Wave sa udeje niečo výnimočné, hlavne pre kapelu No Brake. Slovenská indie-rocková skupina, ktorej členmi sú bratia Beňačkovci v rámci koncertu predstavia a hneď pokrstia nový album. Okrem iného, o čaro večera sa postará aj nitrianske sympatické zoskupenie Fresh Out Of The Bus.

Dôkazom naozaj pestrého programu je aj Leporelo_FM Tour. Milovníci electro a house music si prídu na svoje. Leporelo_FM sa dožíva prvého desaťročia a oslavovať sa bude v rámci turné po Slovensku finišujúce práve vo Wave 22. apríla.

K sviežej kontrastnej hudobnej zmesi počas mesiaca prispeje tiež kapela Elegant Emigrant & Deti kvetov (28.4), no v ponuke je aj noc plná disco hudby presne na Veľký piatok – Východisco.

Celý mesiac sa zakončí perfektným a v dnešnej dobe dosť obľúbeným slovenským reggae zoskupením Medial Banana. Ďalší zo série exkluzívnych koncertov na želanie fanúšikov cez službu Tootoot sa uskutoční 29. apríla. Vtipné texty zo života a energiou napumpované živé vystúpenia, presne to Ťa čaká v Prešove.

Takýto načrtnutý line-up nemožno považovať za aprílový vtip. Centrum nezávislej kultúry Ti ponúka dosť zaujímavý plán, ktorého podujatia podporuje aj Fond na podporu umenia. Ale bolo by naivné myslieť si, že počas veľkonočných sviatkov by sa toho neudialo o niečo viac. Stačí len sledovať stránku Wave a všetko sa dozvieš v správny čas.

TS Wave (Pavol Mezej)
Uložiť článok

Najnovšie články