Ilustračná foto: Unsplash (Xavier Wendling)

Zariadenia od Apple budú pre Slovákov užívateľsky príťažlivejšie.

Zdá sa, že majiteľov zariadení značky Apple na Slovensku a v Českej republike čaká revolúcia v ich používaní. Smart asistent Siri je pevnou súčasťou operačných systémov iOS, MacOS a iPadOS. Doposiaľ však množstvo systémových aplikácií bolo dostupných len v niekoľkých jazykových mutáciách. To sa však už čoskoro zmení.

Podľa webu ThinkApple totiž známy gigant pracuje na tom, aby práve Siri bola dostupná aj v ďalších jazykových mutáciách, vrátane slovenčiny či češtiny. Prezrádzať to má podľa všetkého množstvo pracovných pozícií, ktoré Apple aktuálne obsadzuje v centrále v írskom Corku.

Ilustračná foto: Unsplash (David Grandmougin)

Táto pobočka hľadá ľudí, ktorí plynule hovoria slovenským, českým, ukrajinským, maďarským či chorvátskym jazykom. Hlavnou náplňou nových posíl v tíme Apple má byť počúvanie a následný prepis a preklad častí z konverzácií zo Siri pre vyhodnotenie odpovedí asistenta.

Ako poznamenal slovenský web MacBlog, príchod Siri v slovenčine či češtine by mohol tiež znamenať aj rozšírenie ponuky prekladov v novej systémovej aplikácií Tlmočník. Tá je súčasťou najnovšej aktualizácie iOS 14, možnosť offline prekladu však v nami zrozumiteľnom jazyku zatiaľ chýba.

Siri je aktuálne dostupná v takmer 40 krajinách sveta, slovenskí majitelia zariadení Apple ju môžu využívať taktiež, musia sa však spoliehať na znalosť cudzieho jazyka.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )