Po strelcovi pátra polícia.

Obyvatelia Prahy ostali v šoku. Podľa informácií českej polície sa na pražských Vinohradoch strieľalo. Strelec mal zraniť jednu osobu, zamestnankyňu Úradu práce, ktorú previezli do nemocnice. Po páchateľovi pátra polícia, vyslali aj vrtuľník.

Dráma sa odohrala na Bělehradské ulici, informuje Blesk. Polícia páchateľa opísala nasledovne. Má ísť o muža vo veku okolo 60 rokov, má čiernu tašku cez rameno a na hlave šiltovku. Zverejnili aj jeho fotografiu. Žena má mať veľmi vážne zranenia. Motív páchateľa zatiaľ nie je jasný, pred policajtami uniká.

Polícia pracuje s verziou, že útočníkom mohol byť Jiří Dvořák, po ktorom už pátrajú kvôli prípadu poleptania kyselinou v stredných Čechách. Žiada verejnosť o spoluprácu a upozorňuje na to, že muž je nebezpečný a s veľkou pravdepodobnosťou aj ozbrojený. Polícia uviedla, že po páchateľovi pátra aj za pomoci vrtuľníka a budovu, v ktorej k útoku prišlo, prehľadá Útvar rýchleho nasadenia.

Polícia prosí všetkých, ktorí boli v čase 10:45 pri Bělehradskej ulici a majú nejaké informácie k prípadu, prípadne palubné kamery, aby sa prihlásili.

0
Uložiť článok
Komentovať