Foto: unsplash

V posledných rokoch sa akoby roztrhlo vrece so správami, ktoré sa týkajú aktivizmu.

Nie je však aktivizmus ako aktivizmus. Každý má svoj názor, ciele a preferencie, avšak namiesto toho, aby sme sa navzájom počúvali, prekrikujeme sa a snažíme sa dokázať, že naša pravda má väčšiu váhu, ako pravda tých druhých. Žiaľ, nie vždy to dopadne dobre a príkladom je prípad ženy, o ktorej informuje portál All That Is Interesting.

Potýčka medzi aktivistkou a farmárom

Pred niekoľkými dňami sa v médiách objavila správa o tom, že sa španielska aktivistka vlámala na farmu a pokúsila sa zachrániť zajace, ktoré tu farmár choval. Samozrejme, farmára to nahnevalo, došlo k naháňačke v autách a v snahe ubrániť svoj majetok farmár ženu poranil. Tu to však nekončí a príbeh má ďalšie, nie práve najšťastnejšie pokračovanie. Žena sa síce pokúsila zachrániť 16 zajacov, farmár však tvrdí, že následkom jej konania ich umrelo až 100.

Zajace skončili mŕtve a ranené

Portál The Independent informuje, že žena nebola sama, na farmu v katalánskej oblasti vtrhlo hneď 50 aktivistov a z farmy vzali 16 zajacov. Farmár však tvrdí, že aktivisti vystavili zvieratá závažnému stresu, následkom ktorého mnohé potratili svoje mláďatá, ďalšie sa vážne poranili a iné zahynuli. Okrem toho, medzi ukradnutými zajacmi boli aj matky mláďat, ktoré tak nemohli svoje potomstvo kŕmiť a napokon zahynulo aj to. NacióDigital uvádza, že správu potvrdil aj katalánsky veterinár, ktorý prišiel zajace po nájazde obhliadnuť.

Farmár sa obáva, že sa aktivisti vrátia

Farmár Joan Vilaró v rozhovore dodáva, že zajace sú zvieratá mimoriadne citlivé na hluk a na stres a na svojej farme, kde chová až 3 000 samíc, dáva pozor na to, aby im nič nechýbalo. Ide o jednu z najväčších zajačích fariem v španielskej Osone. Vilaró dodal, že v danej situácii sa cítil bezmocne a má strach z toho, že sa aktivisti opäť na jeho farmu vrátia. Pre Catalan News sa vyjadril aj  starosta Josep Casassas, ktorý hovorí, že aktivisti majú nárok na vyjadrenie postojov a názorov, nie je však v poriadku vtrhnúť na cudzí pozemok a kradnúť zvieratá z fariem.

Súčasťou nájazdu bol údajne aj veterinár

Samozrejme, aktivisti svoju vinu popierajú a odmietajú, že by ich vinou zomrelo takmer 100 zajacov. Pre The Independent sa vyjadrili, že farmár si len našiel spôsob, ako na nich zvaliť vinu za skutok, ktorý sa odohral ešte pred ich nájazdom na farmu. Jedna z aktivistiek dodáva, že na farme boli len pár minút a dotkli sa len tých zajacov, ktoré zachránili. Hovorí, že aj tie boli choré kvôli podmienkam, v ktorých žijú, no teraz sa im už údajne darí dobre. Okrem toho, na farmu mal s aktivistami prísť aj veterinár, ktorý im mal pomôcť vybrať mladé zajace, ktoré môžu vziať, matkám starajúcim sa o mláďatá sa vraj mali vyhnúť.

Foto: unsplash

Aktivistka dodáva, že farmári na nich po úteku z farmy strieľali a zničili aj jedno z ich áut. Aj keď bola aktivistka ranená, dodáva, že podstatné je, že sú zajace v poriadku a v bezpečí. Napriek tvrdeniam aktivistov sa farmár rozhodol, že podnikne právne kroky a na svoju farmu nainštaloval bezpečnostné kamery.

independent, allthatisinteresting
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )