Foto: Twitter.com

Michaela Galambošová / / Série
Predstavte si to. Zamilujete sa. Chcete byť so svojou novou láskou čo najviac času. Má to však jeden háčik. Nemôžete mať sex.

Sex. Bol „vymyslený“ na to, aby prinášal predovšetkým pôžitok. Bez neho by sme sa nevrhali jeden na druhého a ľudstvo by tak už dávno vyhynulo. Predstavte si, aký to musí byť pre ženu pocit, keď naozaj túži splynúť so svojím partnerom. Ale jej telo ju nepustí. Pretože to (sakramentsky) bolí. Laura prezradila, že rande bez sexu nie je až také vtipné, akoby sa na prvý pohľad zdalo. 

Stáva sa to. Príroda vám do vienka nadelí Čierneho Petra, ktorý môže mať naozaj bizarné podoby. Niekto neznesie ani kvapku alkoholu, iný sa nedokáže rozprávať so ženami. A niektoré ženy dostanú naozaj dar, o ktorý neprosili. Nemôžu mať sex. Pretože počas neho i po ňom im doslova horí celá vagína. A miesto nežného túlenia sa po „dobre vykonanej práci“ ležia v posteli s obkladmi a bolesťou. To je aj prípad Lary, ktorá sa odvážila na stránke Buzzfeed hovoriť o tom, o čom sa bežne nehovorí. Aké to je randiť s niekým, keď nemôžete mať sex?

Na Laru Parker musí byť  jej mama naozaj hrdá. A myslíme to vážne. Veď vyžaduje to nemálo odvahy, aby ste pred celým svetom otvorene hovorili o svojej vagíne. A to, že sa neskrývate za anonymitu internetu, jej dodáva pár bodov navyše. Jej cieľom nie je šokovať, ani silou-mocou priťahovať na seba pozornosť, ako sme zvyknutí zo sveta (pseudo)celebrít. Táto mladá žena chce zvýšiť povedomie o chorobách, ktoré spôsobujú naozaj túto bolestivú komplikáciu. Bohužiaľ, stáva sa to. Dobrovoľne by to však nechcela zažiť každá žena.

Môžu za to ochorenia

A nielen jedno. Intenzívnu bolesť počas styku môže mať na svedomí viacero chorôb. Endometrióza, pomerne časté ochorenie žien v reprodukčnom veku, pri ktorom bunky vnútornej výsteky maternice (endometria) putujú kade-tade po tele. To má za následok bolestivý styk. Menej častým ochorením je vaginizmus, ktorý prakticky vďaka silnému sťahu pošvových svalov prakticky znemožňuje penetráciu. Ak to ide „nasilu“ (pretože inak to ani nejde), bolí to a žene to okrem fyzického poranenia môže spôsobiť aj psychickú traumu. Podľa Lary ďalšou príčinou môže byť aj vulvodýnia (bolesť pri sexe bez zjavnej príčiny), intesticiálna cystitída či disfunkcia panvového dna. Nie vždy však lekári vedia prísť na príčinu. Neraz si necitlivý partner môže myslieť, že žena len simuluje a silou-mocou sa dožaduje sexu.

Prvý raz to vraj bolí každú ženu. No u niektorých žien bolesť nikdy neprestane. Môžete sa o tom presvedčiť v nasledujúcom videu:

„Randiť som začala len pred niekoľkými rokmi. Nebolo veru nič príjemné vysvetľovať chlapovi, že možno nikdy nebudem mať schopná sex,“ vysvetľuje Lara. Nehovorí však o tom, či to niektorý chlap aj skutočne vzdal. Ale je presvedčená o tom, že všetci si niečo so sebou nesieme. Niekto má traumu z detstva, iný nevysporiadaný vzťah s bývalým, ďalší deti či nepríjemnú sestru. „Ak ste však stretli toho pravého, môžete byť otvorení. Zrazu zistíte, že nič, naozaj nič nie je prekážkou. Základom je však obojstranná dôvera. Ak vás partner naozaj miluje, miluje vás so všetkými vašimi nedostatkami.“ 

Lara verí, že partner, ktorý je s ňou aj bez sexu, ju nadovšetko miluje. Veď to je ten ten najväčší dôkaz lásky, aký jej môže dať. So samotným sexom to však až tak celkom nevzdala. V súčastnosti sa podrobuje liečbe botoxom, ktorá jej konečne pomáha. Vraj to bolo to najlepšie rozhodnutie jej života.

Pozri aj: Tento muž spravil sexistický experiment so svojou kolegyňou v práci. Výsledok prekvapí každého z vás

buzzfeed.com
0
Komentovať (0)