Foto: IMDB/ HBO

Z tejto teórie budete poriadne prekvapení.

Fenomén s názvom Game of Thrones si okolo seba vybudoval širokú základňu fanúšikov. Sú oddaní, každú časť sledujú niekoľkokrát a vždy nás zahŕňajú aj tými najmenšími detailami, ktoré nám v epizóde mohli uniknúť. Spolu s vývojom deja sa zakaždým rozvíjajú aj rôzne teórie, ktoré nám majú odhaliť, aký osud čaká postavy vo Westerose.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niet sa čomu čudovať. Seriál je s nami už roku 2011 a na každú novú sériu čakáme rok. To dáva nadšencom dostatok času na vymyslenie svojich vlastných teórií, ktoré čerpajú či už z predošlých epizód, alebo z kníh. Keďže vieme, že koniec seriálu príde už o rok, medzi fanúšikmi to už poriadne vrie. Objavili sa už teórie o trojhlavom drakovi, no zdá sa , že jedna teória vyzerá byť až prekvapivo reálna.

IMDB/ HBO

Špekuluje sa totiž, že Bran Stark – trojoká vrana, je Nočný kráľ. Jedným z dôkazov má byť práve podobné oblečenie, ktoré obe postavy nosia. Samozrejme, je nám jasné, že to nestačí. Zástancovia teórie preto vymysleli svoj vlastný scenár, podľa ktorého sa má všetko potvrdiť.

V nadchádzajúcej vojne medzi mŕtvymi a živými – a ak dostatok ľudí prežije, tak aj v ďalšej vojne o Železný trón – budú zomierať ľudia. Bran, ako trojoká vrana sa tomu bude snažiť zabrániť a bude chcieť prepísať celú históriu alebo ju aspoň pozmeniť. Keďže sa mu už podarilo ovplyvniť Hodora, dokázal, že ovplyvňovanie minulosti mu problém nerobí.

Bran preto uverí, že dokáže zmeniť históriu aj tentokrát. Vráti sa do minulosti a pokúsi sa Nočného kráľa zastaviť, no zakaždým neúspešne. Jeden z fanúšikov verí, že svoj pokus uskutoční presne trikrát. Prvýkrát sa vráti do čias, kedy vládol otec Daenery, Šialený kráľ. Tomu vnukne myšlienku, aby pripravil divoký oheň, no nevydarí sa to tak, ako by si predstavoval a kráľ nakoniec vypáli celé mesto.

Druhýkrát sa vráti ešte ďalej do minulosti, aby videl, ako Nočného kráľa dokázali ľudia poraziť, keď sa prvýkrát ukázal vo Westerose. To mu však opäť nevyjde, namiesto toho sa stane Branom Staviteľom – postaví Stenu a aby zaručil svoje narodenie, postavil aj Winterfell a vymyslí slová „Winterfellu musí vždy vládnuť Stark“.

View post on imgur.com

Tretíkrát sa vráti v čase ešte viac, do doby,kedy bol Nočný kráľ stvorený a bude sa snažiť tomu zabrániť. Vo svojej úlohe však zlyhá a ostane uväznený v čase, v tele muža, ktorého Deti lesa premenili na Nočného kráľa. To, že ide sa takto skutočne udalosti vyvinú, si fanúšikovia potvrdzujú aj tým, že keď Bran v minulých epizódach videl, ako bol Nočný kráľ stvorený, prižmúril oči – akoby bolesť zažíval aj on sám. Rovnako na konci scény je Bran v rovnakej polohe, v akej bol muž pritlačený k stromu.

Teória zahŕňa aj fakt, že princ, ktorý bol sľúbený, je Jon a nakoniec bude musieť svojho malého brata zabiť. Princ bol sľúbený v proroctve Pána Svetla a na pokorenie temnoty použije meč – Lightbringer. Na to, či je to skutočne pravda, si budeme musieť ešte počkať. Boli by ste spokojní s takýmto ukončením série Game of Thrones?

Pozri aj: Finále siedmej série Game of Thrones bude veľkolepé. Na toto sa môžeme tešiť

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články