Foto: moviestillsdb.com

Otestujte svoje znalosti zo seriálového sveta.

Dnes sme si pre vás pripravili seriálový kvíz. Nebudú to však hocijaké seriály, ale viac-menej seriálové novinky, alebo tie, ktoré prišli s novou sériou. S týmto kvízom si však na 100% poradí len skutočný maniak, ktorý má svet seriálov v malíčku. 

Ak vás kvíz zaujal, pozrite si aj ďalšie v sekcii kvízov.

Čím sa zaoberá seriál Project Blue Book?

Projekt Modrá kniha vychádza z prísne utajovaného vyšetrovania UFO americkým letectvom počas 50. a 60. rokov minulého storočia. Operácia, ktorá nesie rovnomenný názov ako seriál, sa zaoberala výskumom tisícky prípadov, z ktorých je až 700 dodnes nevyriešených.

Čím je charakteristická hlavná postava v seriáli Disenchantment?

Hlavná postava Bean je princezná, veľká rebelka a miluje alkohol a zábavu. Spoločnosť jej robí elf a démon Luci, ktorý jej neustále robí problémy.

Kto chce koho zabiť v seriáli The End of the F***king World?

Príbeh sleduje Jamesa a Allysu, tínedžerov, ktorí neriešia problémy ako ich rovesníci. James je totižto psychopat, ktorý má potrebu zabíjať a ako svoju ďalšiu obeť si vyhliadne Allysu, s ktorou nakoniec začne aj chodiť.

Do koho bola zaľúbená Rue, hlavná hrdinka seriálu Euphoria?

Hlavná hrdinka Rue, ktorú stvárňuje sympatická a talentovaná speváčka a herečka Zendaya, je v seriáli drogovo závislá, no zaľúbi sa do svojej najlepšej kamarátky Jules a pokúsi sa kvôli nej s drogami prestať.

Kde sa odohráva seriál Maniac?

Seriál sa odohráva v zvláštnych paralelných svetoch, ktoré sú výplodom virtuálnej reality. Za ňou stoja vedci, ktorí sa zaoberajú výskumom v oblasti psychických porúch a herecká dvojica Jonah Hill s Emmou Stone predstavujú ich subjekt.

Kto stojí za masakrom z roku 1970 v najnovšej sérii American Horror Story: 1984?

Najnovšia séria AHS je plná krvi a vrážd. Za masakrom v tábore Kemp Redwood, ktorý sa odohral ešte v roku 1970, však nestojí Mr. Jingles, čo si všetci myslia, ale jediná vtedajšia preživšia - Margaret, ktorá sa tábor rozhodla znovu otvoriť v roku 1984.

Na ako si zmenila priezvisko Veronica v najnovšej sérii seriálu Riverdale?

Hiram Lodge, otec Veronicy, sa pôvodne nevolal ani Hiram a ani Lodge, ale Jaime Luna. Zmenil si meno, pretože sa za to svoje rodné hanbil. Veronica si chcela spočiatku zmeniť meno na Gomez, čo je rodné priezvisko jej matky, avšak nakoniec sa rozhodla, že prijme otcove rodné priezvisko, a tak je z nej Veronica Luna.

Čím trpela Gypsy Rose Blanchard v seriáli The Act?

Gypsy si odmalička myslela, že trpí závažnou formou rakoviny, svalovej dystrofie, epilepsie, rôznymi alergiami a ďalšími chorobami, ktoré si vymyslela jej matka. V skutočnosti však bola zdravá.

Čo je ústrednou témou seriálu Unbelievable?

Nová miniséria od Netflixu je založená na skutočnom príbehu o 18-ročnej Marie Adler, ktorá bola obžalovaná z nepravdivého obvinenia zo znásilnenia po tom, čo polícia spochybnila jej vypovedanie pre nepresnosti. Neverila jej dokonca ani adoptívna matka.

O čom bude nový seriál Svet v plameňoch?

Vďaka seriálu spoznáme príbehy z 2. svetovej vojny prostredníctvom životov bežných ľudí, a to zo všetkých strán vojnového konfliktu, od vpádu Nemcov do Poľska v septembri roku 1939 po bitku o Britániu. Príbeh sleduje prelínajúce sa osudy ľudí z Británie, Poľska, Francúzska, Nemecka a USA. Dozvieme sa, ako sa vyrovnávali s následkami vojny vo svojom každodennom živote, vďaka čomu sa nám naskytne trocha iný pohľad na druhú svetovú vojnu, konkrétne jej začiatok, ako je to pri bežných filmoch a seriáloch s touto tematikou. Seriálová novinka, ktorá sa bude od 10. novembra vysielať na Epic Drama sa môže pýšiť menami ako Helen Hunt, Sean Bean či Jonah Hauer-King. Okrem nich sa tu objavia aj českí herci Iva Šindelková a Antonín Mašek.

Ktorý z týchto filmov sa dočká seriálového spracovania?

Seriálového spracovania Pána Prsteňov by sme sa mohli dočkať už v roku 2021. Fanúšikov knižnej predlohy a filmovej adaptácie však možno poteší informácia, že tvorcovia seriálu nebudú kopírovať to, čo sa do kín dostalo prakticky nedávno. Seriálový Pán prsteňov sa totiž má odohrávať v tzv. Druhom veku, teda tisícky rokov pred príbehom o Frodovi a zničení Prsteňa moci.

Článok vznikol v spolupráci s Viasat
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )