Foto: Pixabay

Bohužiaľ nie všetci učitelia sú zdrojom ľudskosti. Niektorí z nich využívajú svoju moc a autoritu priam neuveriteľným spôsobom.

Veď my ich chápeme. Majú toho veľa, sú vyčerpaní a deti už nie sú to, čo bývali. Dnes je oveľa ťažšie byť učiteľom, ako kedysi. Neraz sa učitelia boja nielen rodičov detí, aj svojich študentov. Ako sa zmenilo učiteľské povolanie za posledných 30 rokov, si môžete prečítať tu. No dnes sa pozrieme na problém z opačnej stránky. Niektorí učitelia (a nie je ich tak málo), vedia svoju pozíciu nepekne zneužívať. A svojím „ratolestiam“ povedia také veci, že im bude trvať niekoľko desiatok rokov na to, aby to spracovali. 

Učitelia asi ihneď zabudnú na urážku, ktorú povedali. No v detskej či dospievajúcej duši to môže narobiť poriadnu šarapatu. Prečítajte si 10+ krutých viet, ktoré by nemal vysloviť žiaden človek, ktorý si vybral povolanie učiteľa.

#1 „Brian, v schopnosti sklamať ma, priam vynikáš!“


#2 Nikdy mi nešla telesná. Bola som ukážkové športové drevo. Mali sme však prísneho telocvikára, ktorý nás za všetko známkoval. Raz nás učil skok cez kozu, a tradične mi to nešlo. Arogantne zdvihol hlavu a povedal: „Cvičíš, ako po obrne.“ A začal sa na tom strašne smiať. Háčik bol však v tom, že ja som naozaj prekonala detskú mozgovú obrnu. Aj som mu to povedala. Okamžite ho prešiel smiech.

pixabay.com

#3 Telocvikári majú na ponižovanie talent. Ďalšia „milá“ príhoda z hodín telesnej výchovy: Cvičili sme „brušáky.“ Študenti, ktorí boli trochu pri tele, nevládali tak, ako ostatní. Unavene si ľahli na zem. Prišiel k nim telocvikár a vysmial sa im do tváre: „Vyzeráte ako zdochnuté veľryby! Vzchopte sa!“


#4 Na strednej škole sme mali učiteľku chémie. Bola dosť drsná. Nejakým nedopatrením nás práve ona mala poučiť o bezpečnom sexe. Súčasťou tejto hodiny bolo aj navliekanie kondómu na uhorku. Po tom, čo sme to všetci urobili, a samozrejme, boli sme z toho trochu v rozpakoch, povedala nezabudnuteľné slová: „Samozrejme, nie je to jediná metóda nasadenia kondómu. Dá sa nasadiť aj orálne. Som si istá, že slečna Gradyová už to má v malíčku.“ 


#5 Jeden z našich profesorov matematiky v prvom ročníku na strednej povedal môjmu spolužiakovi, že je ten najhorší študent, akého mal. Vraj určite v živote zlyhá, nikdy nebude mať normálnu prácu a bude mať biedny život. A to všetko len preto, že nedával pozor na jeho hodinách. Chlapec mal však na  to dôvod. Pracoval na čiastočný úväzok len preto, aby mal z čoho zaplatiť školné. Karta sa však otočila. O 6 rokov neskôr sa z tohto študenta stal uznávaný podnikateľ, zatiaľ čo profesora o pár rokov na to vyhodili za šikanovanie študentov a branie úplatkov.

pixabay.com

#6 Náš učiteľ volal v tretej triede na základnej našu spolužiačku „pripálený koláčik.“ Bola černoška.


#7 Aj riaditeľ vie zaťať do tuhého. Tučnú spolužiačku nazval mäsová guľôčka.


#8 „Jediný úžitok z vás by bol, keby vás postavili pred múr a postrieľali.“

pixabay.com

#9 Na základnej škole mi učiteľka sústavne nadávala do idiotov, pretože som nevedela čítať a písať po anglicky. Nepomohol fakt, že len prednedávnom sme sa prisťahovali z Holandska a mám dyslexiu.


#10 Zo slohu som dostala päťku. A to len preto, že moja hlavná postava bola na vozíčku. Učiteľka bola pevne presvedčená, že taká postava nemôže v živote zažiť nič zaujímavé, a preto ju označila za nerealistickú.


#11 „Chýba ti empatia. Nemal by si ísť na medicínu, pretože by si poškodil celý genetický fond.“  To mi povedala učiteľka na strednej. Teraz začínam tretí semester na medicíne.

pixabay.com

#12 „Si príliš hlúpy na to, aby si bol v mojom ročníku. Vráť sa do prvej triedy, tá je pre teba ako stvorená!“ To sú slová učiteľky, adresované tretiakovi s diagnostikovanou poruchou učenia.


A čo vy? Tiež ste si od učiteľov „užili“ svoje? Podeľte sa s nami so svojimi zážitkami v komentároch.

Pozri aj: Zavolali jej zo školy, že jej dcéra zbila chlapca. Reakcia mamičky prekvapila všetky strany

reddit.com
Príbehy
0
Komentovať (0)