Na Smiech

Vybrané slová domáceho stand-upu budú mykať mysľami, až budú bránice výskať od smiechu a vy pýriť ako rys.

 V stredu 9. augusta opäť zavíta do KC Dunaj stand-up comedy show Pančlajn a s ňou zostava komikov Jakub Gulík, Stano Staško, Matej Adámy, Jakub Lužina, Marián Psár, Heňo Fačkovec a Samo Trnka. Hudobným hosťom bude Martin Brečko.

Ako dlho sa venuješ vlastne stand-upu a aká bola tvoja cesta nemu?

Marián Psár: Na Pančlajne som ešte nevystupoval, toto bude moja pančlajnová deflorácia. Už niekoľkokrát som sa bol pozrieť a vždy som sa dobre pobavil. K stand-upu som sa pritiahol Jano Gordulič. Najprv objavil moje debilné internetové alter ego Mladého hejtera a povedal, že keď bude mať nejakú prácu, že sa ozve. A ten debil sa ozval! Začali sme spolu robiť na Ťažkom týždni a časom sa ma opýtal, či si neskúsim stand-up. Skúsil som a na jeseň to budú dva roky, čo skúšam.

Aký je tvoj vzťah k humoru a k stand-upu? Sleduješ túto scénu aj na Slovensku?

M. P.: Humor zbožňujem odmalička, zbožňujem sitcomy a drbnuté komédie. Scénu sledujem, vystupujem so Silnými rečami, Mišo Szatmary má tiež nejaké svoje shows, je tu Pančlajn, rozbieha sa aj anglická show Joke’s on you, ktorú má na starosti Sia. Je to tu pestré a pekné.

Vieš, o čom bude tvoj stand-up? Si ten typ, ktorý si to pripravuje dopredu, alebo si skôr ideš improvizáciu?

M. P.: Aj improvzáciu sa musíš naučiť. Ja by som momentálne nedokázal hovoriť 10 minút bez prípravy. Píšem si to postupne, najprv si to prehrávam v hlave, potom si to spíšem do počítača a snažím sa, aby každé slovo bolo na svojom mieste a nebolo navyše. Ale samozrejme, na pódiu sa dá trošku zaimprovizovať, keď je vhodný moment.

Aký typ humoru ťa osobne zaujíma?

M. P.: Mám rad situačný humor, hlavne keď sa s komikmi navzájom urážame v chate alebo naživo. Rád si robím srandu z hocičoho, čo sa cez deň odohrá, mám rád humor, ktorý ťa znepokojí a sám seba sa pýtaš, či toto nie je už priveľa. Mám rád temnotu a neznášam prázdne kecy o hovienkach a pohlavných orgánoch bez pointy.

Čo by podľa teba mal mať výborný stand-up?

M. P.: Ako vraví teória, dobrý opening joke, niekoľko menších vrcholov v strede a bombu na záver, pri ktorej ti ľudia zatlieskajú a ty môžeš poďakovať a zísť z pódia. Hlavne ten komik musí byť uveriteľný a nesnažiť sa pôsobiť, že je niekto viac ako divák alebo ako jeho kolegovia.

9. 8. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Lístky nájdete na tomto odkaze. Viac informácií na Facebooku.

TS Kulturmarket (Soňa Hrúziková)
Príbehy
0
Komentovať (0)