Dánsko plánuje zaviesť zákaz používania sociálnych médií pre deti mladšie ako 15 rokov. Premiérka Mette Frederiksenová v prejave pri otvorení jesennej schôdze parlamentu uviedla, že zákon by umožnil rodičom povoliť svojim deťom používať sociálne siete od 13 rokov, no bližšie detaily o tom, ktorých platforiem by sa zákon týkal a ako by sa mal v praxi uplatňovať, zatiaľ neuviedla.
„Mobilný telefón a sociálne médiá kradnú našim deťom detstvo,“ povedala Frederiksenová a poukázala na to, že 60 percent dánskych chlapcov vo veku 11 až 19 rokov uprednostňuje zostať doma pred trávením času s priateľmi.

Austrália aj Grécko už pripravujú podobné kroky
Austrália už koncom roku 2024 prijala zákaz sociálnych médií pre osoby mladšie ako 16 rokov, hoci detaily o jeho presnom uplatňovaní naďalej chýbajú. Pod austrálskym zákazom sú platformy ako Facebook, Snapchat, TikTok a YouTube. V júni tohto roku navrhlo Grécko zaviesť „vek digitálnej dospelosti“ v celej Európskej únii, čo by znamenalo, že deti by nemohli používať sociálne médiá bez súhlasu rodičov.
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve












Nahlásiť chybu v článku