Informačný systém Úradu geodézie, kartografie a katastra (ÚGKK) SR, ktorý využívajú katastrálne odbory okresných úradov, bol zasiahnutý rozsiahlym kybernetickým útokom zo zahraničia.
Pracoviská katastrálnych odborov budú preto preventívne až do odstránenia dôsledkov kybernetického útoku dočasne uzatvorené. Informoval o tom hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann.
Na všetky otázky súvisiace s týmto útokom odpovie podľa MV Úrad geodézie, kartografie a katastra SR. Služby katastra nie sú dostupné od utorka (7. 1.).
Úrad geodézie, kartografie a katastra SR potvrdil, že ich systém sa stal cieľom kybernetického útoku. „Všetky systémy sú odstavené. Na sfunkčnení systémov intenzívne pracujeme s podporou expertov na kybernetickú bezpečnosť,“ uviedli z úradu.
Prípadom podozrenia z neoprávneného zásahu do počítačového systému katastra nehnuteľností sa zaoberá Úrad boja proti organizovanej kriminalite (ÚBOK). K téme bude hovoriť aj parlamentný výbor na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). Na jeho zasadnutie majú pozvať riaditeľa NBÚ Romana Konečného a šéfa úradu geodézie, kartografie a katastra Juraja Cellera.
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne
Veterinárka Mária Poláčková: Eutanázia je posledný akt lásky, nie zlyhanie. Ľudia zvieratá poľudšťujú
Luana je najmladšou self-made miliardárkou. Baletka zbohatla na biznise, ktorému málokto veril, na krku má aj žaloby












Nahlásiť chybu v článku