Dnes bude na Slovensku jasno až polooblačno, dopoludnia v západnej polovici miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele bude zamračené s nízkou oblačnosťou a zrána aj hmla. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.
Najvyššia denná teplota dosiahne 4 až 10 stupňov Celzia, miestami, najmä v údoliach, -2 až 4 stupne. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov nad morom sa bude pohybovať okolo 8 stupňov Celzia.
Bude bezvetrie alebo slabý, v Košickom kraji a na Horehroní miestami prevažne severný vietor 3 až 9 m/s (10 až 30 km/h).
Slovensko momentálne ovplyvňuje inverzný charakter počasia. To znamená, že na horách je aj 10 stupňov a v nižších polohách je chladnejšie. Už o pár dní sa však počasie zmení, prídu zrážky, prevažne snehové a spolu s nimi aj výraznejšie ochladenie.
Ako na svojom webe informuje iMeteo, posledná sobota v tomto roku bude jasná až polojasná. Lokálne, najmä na východe, môže byť oblačno až zamračené. Ojedinele sa môžu tvoriť hmly. Na cestách si preto dajte pozor. Podobné počasie nás čaká aj v nedeľu.
“Počasie u nás bude naďalej ovplyvňovať stred rozsiahlej a mohutnej tlakovej výše priamo nad našou oblasťou. Okrem toho k nám bude vo vyšších vrstvách ovzdušia od severu až severovýchodu prúdiť teplý vzduch,” dopĺňa iMeteo.
Snehové podmienky
Na prázdninovú lyžovačku je možné vyraziť už do 60 zimných areálov. Prevádzka je vo väčšine ešte čiastočná, zjazdovky, ktoré nie sú vybavené technickým zasnežovaním, sú zatvorené. Prírodný sneh chýba. Asi 40 % stredísk má upravených menej ako polovicu svahov.
Sezónu dnes spúšťajú v Salamandre resort, v Kokave línii, v Drozdove aj v Krpáčove, zajtra v Oravskom Podzámku. Lyžiarske podmienky sú dobré až veľmi dobré. Hrúbka snehovej vrstvy sa pohybuje od 20 do 50 cm, viac len miestami. 30 cm snehu hlásia Donovaly, Skalka, Krahule alebo Ski Zábava – Hruštín, 40 cm Snowpark Lučivná, Bachledka a Čičmany, pol metra snehu je v Telgárte, v stredisku Vernár-Studničky alebo v Tatranskej Lomnici.
V závislosti od mínusových teplôt, prevádzkovatelia pokračujú v technickom zasnežovaní. Oproti minulým rokom je počasie v týchto dňoch priaznivejšie. Situácia je stabilná a pridanou hodnotou k lyžovačke je veľa slnka, vo vyšších polohách s inverziou. Za lyžovačku si návštevníci v týchto dňoch priplatia. Okrem toho, že sa ceny skipasov tento rok zvyšovali vo väčšine stredísk, platia aj cenníky TOP sezóny.
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné












Nahlásiť chybu v článku