Aktualizácia 9:54 Abdesalem L., ktorý v pondelok večer v širšom centre Bruselu zastrelil dvoch občanov Švédska a tretieho vážne zranil, v utorok zomrel. Atentátnika v utorok ráno postrelila polícia a bol prevezený do nemocnice. Podľa spravodajského portálu RTL Info mal pred smrťou dve zástavy srdca, informuje bruselský spravodajca TASR.
Pôvodný text: Bruselská polícia v utorok ráno postrelila muža, ktorého identita zatiaľ nie je známa. K policajnému zákroku došlo v bruselskej štvrti Schaerbeek, kde podľa polície býval atentátnik, ktorý v pondelok večer v širšom centre Bruselu zastrelil dvoch občanov Švédska a jedného ťažko zranil. S odkazom na belgické médiá o tom informuje bruselský spravodajca TASR.
Polícia sa pokúsila streľbou “neutralizovať” podozrivého muža, bol zasiahnutý do hrudníka a streľbu prežil, súčasný zdravotný stav však nie je známy. Okolo oblasti zásahu polícia zriadila široký bezpečnostný perimeter.
Podľa spravodajského portálu RTL Info je postrelený s najväčšou pravdepodobnosťou 45-ročný Abdesalem L., ktorý v pondelok večer strieľal na Námestí Sainctelette. Postreleného previezli do bruselskej nemocnice Svätého Lukáša.
Štvrť bola izolovaná
Štvrť Schaerbeek bola po celú noc “izolovaná” a prehľadávaná. Polícia strieľala neďaleko miesta s názvom “Cage aux ours” (Klietka na medvede). Pre médiá streľbu potvrdila ministerka vnútra Annelies Verlindenová.
Vyšetrovatelia uviedli na pravú mieru prvotné informácie médií, podľa ktorých mal byť v pondelok postrelený taxikár. Ide však o švédskeho občana, ktorý bol hospitalizovaný a jeho stav je vážny.
V Bruseli platí štvrtá, najvyššia úroveň bezpečnostnej výstrahy. Do ulíc však podľa ministersky nebudú nasadení žiadni vojaci a nezopakuje sa scenár po teroristických útokoch z marca 2016.
“Všetky bezpečnostné zložky sú v pohotovosti,” povedala Verlindenová pre flámsku rozhlasovú a televíznu stanicu VRT.
Podľa jej slov otvorené zostalo aj bruselské letisko, mestská hromadná doprava funguje v normálnom režime. Nie sú tiež zatvorené školy, aby zbytočne nevznikal chaos. Zároveň však boli posilnené policajné hliadky v uliciach aj ochrana švédskeho veľvyslanectva a ďalších potenciálnych cieľov.
Inštitúcie EÚ so sídlom v Bruseli vyzvali zamestnancov, aby v utorok svoje pracovné povinnosti vykonávali on-line. V utorok zostanú zatvorené aj predškolské zariadenia a medzinárodné školy, ktoré navštevujú deti pracovníkov európskych inštitúcií.
Tunguská udalosť: Najväčšia explózia v dejinách ľudstva nie je stále pochopená. Prirovnávajú ju k Cár bombe
Koniec lacných nákupov z Číny, clo podlieha novým pravidlám: Za to, čo kedysi stálo 5 eur, dáme dnes 15 eur
Navštívili sme vodnú nádrž, netrúfli sme si do nej ponoriť ani prst. Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám














Nahlásiť chybu v článku