Aj budúci týždeň sa budú deti vzdelávať v rovnakom režime ako počas tohto aktuálneho. Žiaci základných a stredných škôl sa budú učiť naďalej dištančne a do materských škôl a školských klubov detí môžu ísť len deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu pracovať z domu. Počas stredajšieho rokovania vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.
„Hraničný termín je 1. február, keď by sme mali nabehnúť na COVID automat, ktorý by nám za určitých podmienok umožnil otvárať prvý stupeň a následne v priebehu ďalších týždňov aj druhý stupeň základných škôl. Je to priamoúmerné aj skríningu, ktorý prebieha tento týždeň, a uvidíme, aké budú dáta budúci týždeň v stredu,“ povedal minister školstva s tým, že takáto je dohoda.
Školy sú priorita

Minister tvrdí, že aj na vláde sa zhodli na tom, že školstvo je priorita, a keď to situácia dovolí, tak prvé, o čom sa budú rozprávať, bude otváranie škôl.
Nástup žiakov druhého stupňa základných škôl a stredoškolákov do škôl bude podľa ministra školstva určite podmienený testovaním. „Stále pracujeme s variantom, že by sme išli do antigénov. Bol som poverený vládou, aby sme vyriešili aj kloktacie testy. V utorok (19. 1.) bola založená skupina, ktorá bude vyberať v rámci jednotlivých firiem.

Bola zverejnená aj výzva v rámci európskeho vestníka a podmienky sme zadefinovali tak, že by sme chceli rozdeľovať kraje,“ povedal minister školstva. Ako dodal, sú aj ďalšie možnosti, ako sú malé výterové testy iba z prednej časti nosa. Minister poznamenal, že o nich komunikuje s Rakúskom. „Riešime viacero variantov, aby sme pomohli odbremeniť zdravotníkov a mohli spustiť celý vzdelávací systém,“ uzavrel minister školstva.
Milovníčka dinosaurov Monika: Jurský park je fikcia plná mutantov. Ak by prežili, my by sme tu neboli
Nikola a Hana dali výpoveď a odišli na Zanzibar. V podniku z novej časti Na nože sme sa najedli až na druhý pokus
Najobávanejšia žena histórie: Kráľovnej Boudici sa báli aj Rimania, jej besné plienenie prirovnávajú ku skaze Pompejí
Žena napísala odkaz a pred rokmi sa vyparila: Má zvláštnu poruchu pamäti, rodina po nej pátrala už dvakrát
Slovákov straší fenomén pracujúcej chudoby. Nemecké platy podľa analytika môžeme mať, zmeniť sa musí zásadná vec
Nastúpili do lietadla, po chvíli boli mŕtvi. Letecká katastrofa tímu Manchester United patrí medzi najhoršie v histórii
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj








Nahlásiť chybu v článku