Vyzerá to tak, že televízne vysielanie cez anténu už pre Slovákov o rok možno nebude také príťažlivé ako dnes. Jedna zo slovenských televízií má totiž zmluvu na bezplatné šírenie signálu už len na rok, potom môže z ponuky zmiznúť.
Na možný odchod druhej najsledovanejšej komerčnej skupiny na Slovensku z DVB-T ponuky upozornil web Živé.sk. Ako uviedol, pre TV JOJ a jej príbuzné kanály Plus a WAU by mohol byť rok 2021 posledným, kedy bude svoje vysielanie ponúkať bezplatne cez anténu.
TV JOJ má podľa vyjadrení Towercomu, ktoré na Slovensku ponúka bezplatný príjem televízneho signálu cez anténu, dohodnutú zmluvu o jeho poskytovaní ešte približne rok. Či sa dohodnú aj na ďalšej spolupráci, je nateraz otázne. JOJ-ka totiž Towercomu za bezplatné vysielanie cez DVB-T platí a nie je isté, či sa jej takéto šírenie finančné oplatí.

Mnohí slovenskí vysielatelia sa rozhodli zmluvu na ďalšie obdobie nepredlžovať, pretože si to nemohli dovoliť. Diváci, ktorí televíziu sledujú bezplatne len za pomoci antény, tak v posledných mesiacoch prišli o vysielanie spravodajskej TA3 či vešteckej TV Osem.
Ako pre Živé.sk potvrdila marketingová riaditeľka Towercomu Miroslava Letková, TV JOJ, JOJ Plus a WAU sú stále cez anténu dostupné, avšak zmluva je uzatvorená len do roku 2021. Obe strany tak teraz čakajú rokovania, v ktorých sa rozhodne, či JOJ-ka v DVB-T zostane alebo nie.
Ak by sa predsa len vedenie televízie s Towercomom nedohodlo, bezplatne by sa tak šírili len kanály verejnoprávnej RTVS (Jednotka, Dvojka a Trojka) a TV Lux. Lokálne sú cez bezplatné DVB-T šírené aj ďalšie stanice, záleží od lokality.
Slovákov straší fenomén pracujúcej chudoby. Nemecké platy podľa analytika môžeme mať, zmeniť sa musí zásadná vec
Nastúpili do lietadla, po chvíli boli mŕtvi. Letecká katastrofa tímu Manchester United patrí medzi najhoršie v histórii
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky









Nahlásiť chybu v článku