Tá prináša na celé územie zrážky, v Tatrách sa vyskytuje sneženie.
Nad Slovensko prenikol počas uplynulých dní studený, pôvodom arktický vzduch. Ochladenie sa prejavilo najmä na horách, kde začalo snežiť.
Počas noci začalo cez Slovensko postupovať výrazné zrážkové pásmo. Už včera okolo desiatej hodiny večer sa od západu rozpršalo, počas noci sa zrážkové pásmo rozšírilo nad celé územie Slovenska.
Zatiaľ čo mimo hôr išlo výlučne o dážď, vo vysokých polohách snežilo. Do rána napadli v Tatrách desiatky centimetrov snehu. Sneženie zaznamenali aj v nižších tatranských polohách, napríklad na Štrbskom plese.

Sneženie sa vyskytovalo od nadmorskej výšky približne 1100 až 1200 metrov nad morom.
Snežiť bude počas dnešného dňa aj naďalej a teploty ešte poklesnú. Teploty by sa mali v nadmorských výškach od 1500 metrov udržať pod bodom mrazu minimálne do stredy.
Počas celého víkendu bude v Tatrách aj naďalej snežiť. Do utorku rána napadne v najvyšších polohách ešte viac ako 40 centimetrov. Zrážky prejdú v pondelok do prehánok a v utorok by sa mali vyskytovať už len ojedinele.
Bola som na „českom Hyroxe“: Za 57 minút som zaplatila 97 eur. Užila som si to, jedna disciplína ma potrápila
Peter Bárdy v 1 na 1: Fico dal objednávku na nájdenie všetkého proti Šimečkovcom. Chce prekryť Očistec
Nikola radí, ako si užiť lacnú letnú dovolenku v Španielsku: Môžete ušetriť stovky eur, pozor na podvody
Zamestnancov aj firmy čakajú zmeny: Jedna skupina si v práci môže prilepšiť, pozrite sa, či sa to týka aj vás
Z maternice vyťahovala plod špinavými prstami, novorodencom lámala väzy: Gynekologička pomohla stovkám žien
Psychologička prehovorila o prípade učiteľky v Nitre. Obkladač Vladislav o trende, ktorý Slováci oľutujú













Nahlásiť chybu v článku