Vo veku 80 rokov zomrel v utorok krátko pred polnocou český spevák Karel Gott. Zomrel doma v kruhu svojej rodiny. Informovala o tom česká televízia Nova na svojej stránke tn.cz.
Český spevák Karel Gott zomrel v utorok krátko pred polnocou vo veku 80 rokov. Informovala o tom televízia Nova na svojej stránke tn.cz.
Najznámejší český spevák len v polovici septembra verejnosti oznámil, že trpí akútnou leukémiou. Ambulantne sa liečil v pražskej nemocnici. So zdravotnými problémami bojoval aj v roku 2006.
„S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera (v utorok) krátko pred polnocou po ťažkej a dlhej chorobe opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny,“ uviedla podľa spravodajskej televízie ČT24 spevákova manželka Ivana Gottová.
Karel Gott je najslávnejším českým spevákom, ktorý vydal takmer 300 albumov, pričom debutoval nahrávkou už v roku 1965. Na konte má desiatky miliónov predaných nosičov. Popularitu sa mu podarilo nadobudnúť nielen na území Česka a Slovenska, ale aj v Nemecku či Rusku. Svoj posledný album s názvom Ta pravá vydal minulý rok. Rekord drží aj v počte získaných zlatých Slávikov, vyhral ho celkovo 42-krát.
Správu budeme aktualizovať.
Odborníčka na závislosti Bára: Ak si človek nechce pomôcť sám, neprinútite ho. Suchý február môže byť začiatok
Milovníčka dinosaurov Monika: Jurský park je fikcia plná mutantov. Ak by prežili, my by sme tu neboli
Nikola a Hana dali výpoveď a odišli na Zanzibar. V podniku z novej časti Na nože sme sa najedli až na druhý pokus
Najobávanejšia žena histórie: Kráľovnej Boudici sa báli aj Rimania, jej besné plienenie prirovnávajú ku skaze Pompejí
Žena napísala odkaz a pred rokmi sa vyparila: Má zvláštnu poruchu pamäti, rodina po nej pátrala už dvakrát
Slovákov straší fenomén pracujúcej chudoby. Nemecké platy podľa analytika môžeme mať, zmeniť sa musí zásadná vec
Nastúpili do lietadla, po chvíli boli mŕtvi. Letecká katastrofa tímu Manchester United patrí medzi najhoršie v histórii
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože








Nahlásiť chybu v článku