
Zoskupenie, ktoré je hudobným spojením mohutného kontrabasu, akustickej gitary, rezkých husličiek, rytmického cajóna a píšťaly vznikla v roku 2012, no už teraz má za sebou množstvo odohraných koncertov. V hudbe N30 Akustiky necítiť len vplyv ďalekej Jamajky, ale aj tatranského ducha.
„K tvorbe nás inšpiruje každodenný život v prítomnosti, precítenie ľudstva a prírody ako celku. Tiež aj možnosť motivovať poslucháča k pokojnému a radostnému užívaniu si a uvedomeniu. Svet je krásny a stačí, aby sme sa ho mi ľudia snažili tvoriť taký aký chceme, a na to je potrebné zǎcať od seba a vedieť čo chceme. A to je duchovná revolúcia.“
Debut je pritom hudobne veľmi bohatý: ide o zmes folku, reggae a príbuzných žánrov, čím hudobníci vytvorili skutočne unikátny a svojský „sound“, uviedol Poky z Batelier Records. „Lyricky je album viac než podarený a Dominik Varchola v ňom prezentuje svoje textárske umenie a schopnosť zladiť inteligentné texty so silným odkazom s chytľavými melódiami,“ doplnil.

Skupina v zložení Dominik Varchola (spev, píšťala), Filip Činčala (kontrabas), Pavol Kovaľ (gitara, vokál), Filip Lipka (husle), Miro Szirmai (perkusie) vznikla v r. 2012.
Pevné jadro formácie sa vytvorilo stretnutím Dominika Varcholu, ktorý je tiež hlavným textárom, Filipa Činčalu a Paliho Kavľu. Svoj prvý koncert odohrali v Prešove, kde ešte ako trio predstavili prvé tri pesničky. Z pôvodne „elektrickej kapely“ (bicie, el. gitary, el. basa, atď.) s názvom N3O a Med Jam Band hrávajúcej reggae, hip-hop, funky, vznikol nápad realizovať akustický projekt, ktorý sa ujal. Kapelu potom obohatili ďalší členovia: huslista Filip Lipka a cajonista Tomáš Bocko, ktorého po čase nahradil perkusionista Miro Szirmai.
Chalani svoj debut oficálne pokrstia už túto sobotu (18.10.) v bratislavskom Batelieri, kde vystúpia aj so svojím spriazneným Rebelution Soundom.
Ak by vás zaujímalo kde ešte by ste si mohli N3O Akustiku pozrieť, tu sú termíny ich pripravovanej tour:
8.11. Levice, Na kus reči
14.11. Tatranska Lomnica, Switch club
15.11. Liptovský Mikuláš, Adventure music club
16.11. Ružomberok, Panoptikum
22.11. Považská Bystrica, Umelci B2 Club
4.12. Nitra, Trafačka
6.12. Prešov, Wave Club
[youtube -vUSya_9qe0 720 410]
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie










Nahlásiť chybu v článku